Powody dla których warto korzystać z autoryzowanych serwisów Fiat

Jeśli jesteśmy użytkownikami samochodu marki Fiat, czasem zadajemy sobie pewne pytanie: czy dobrym pomysłem jest korzystać z usług autoryzowanych serwisów? Zastanówmy się więc, czy usługi innych warsztatów oferują wszystkie poniższe korzyści.

samochód

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Główny powód to kompetentna obsługa. Autoryzowane serwisy bezustannie stawiają na dokształcanie swoich pracowników, wysyłając ich parę razy w roku na obowiązkowe szkolenia, niełatwe do osiągnięcia dla warsztatów nieautoryzowanych. Samochody Fiat są ciągle wzbogacane o najnowsze nowinki techniczne, dlatego zdobywanie najnowszej wiedzy motoryzacyjnej jest nieodzowne do odpowiedniego serwisowania tych samochodów. Oprócz tego, bliska współpraca z producentem daje szansę w szybkim czasie zareagować na nawet niełatwe usterki. Duże znaczenie ma również specjalizacja w obsłudze jednej marki samochodów – to doświadczenie, które pozwala sprawnie serwisować i naprawić samochód (odsyłam do tego serwisu) bez stosowania metody prób i błędów.

Oryginalne części przechodzą rygorystyczne testy jakości. Nie ma możliwości, aby lampy (sprawdź także – pasty do polerowania lamp) fiat czy reflektory Fiat nie pasowały do naszego modelu samochodu, ponieważ są to stałe i niezmienne elementy, które są montowane w fabryce. W następstwie tego, nowe części służą nam dłużej niż używane. Części z Fiat serwis okażą się bardziej trafnym zakupem, gdyż zużywają się wolniej niż zamienniki. Najważniejszą różnicą między częścią oryginalną, a tzw. podróbą jest również gwarancja, która obejmuje również koszt wymiany danej części.

Przed rozpoczęciem naprawy każdy pojazd przechodzi tzw. ścieżkę diagnostyczną. Wtedy planowany jest zakres prac. W dalszej kolejności odbywa się wycena usługi. Fundamentem kosztorysu jest podany cennik i normy roboczogodzin.

lampy samochodowe

Autor: jeremyg3030
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli w momencie trwania naprawy okaże się, że konieczne są dalsze czynności, natomiast cena oraz określony czas odbioru zmienią się, to zostaną one dokończone jedynie w przypadku pełnej akceptacji właściciela pojazdu. Realizowanie usług w autoryzowanych serwisach powoduje, że pojazd ma całkowitą historię napraw i przeglądów. Umożliwia to w przyszłości łatwo zlokalizować problem. Jak więc widzimy, przyczyn dla których warto wybrać Fiat serwis jest wiele.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*