Na jaki namiot się zdecydować

Spanie pod gołym niebem nie jest do końca miłe, tym bardziej gdy pogoda, lub latające insekty nie dadzą nam spokojnie zasnąć. Na ekskursjach na łonie przyrody najlepiej sprawdzają się namioty. Ich głównym zadaniem jest osłona przed niepomyślnymi warunkami pogodowymi, deszczem, czy palącym słońcem oraz wiatrem, a również zapewnienie możliwe komfortowego snu.

biwak

Autor: pieknowdomu.pl
Źródło: pieknowdomu.pl
Nabycie namiotu powinno być decyzją dokładnie przemyślaną jak też świadomą, co oznacza, że trzeba rozpoznać parametry namiotów a również ich rodzaje. Nie powinniśmy nabywać namiotu pospiesznie, ponieważ później możemy żałować poczynionego wyboru, a tego pragnęlibyśmy niewątpliwie uniknąć.

Przed realizacją kupna namiotu powinniśmy sobie odpowiedzieć na pytanie w jakich okolicznościach będzie on wykorzystywany.

Podoba Ci się taki wpis? Jeśli tak, to z pewnością sprawi Ci radość wiadomość, że analogiczny artykuł jest tuż obok. Zwyczajnie zobacz portal (https://www.kormoran-rowy.pl/ceny-pakiety/dieta-dabrowskiej-nad-morzem).

Gdy chcemy mieć spokojny sen na biwaku, nie powinniśmy szczędzić przy zakupie spełniającego wymagania namiotu, ponieważ jakość tego rodzaju oprzyrządowania częstokroć idzie w parze z kosztem. Wydając więcej uzyskujemy więc lepszy namiot. Za 55 zł raczej nie mamy szansy na zakup dobrego namiotu.

Wymiar namiotu częstokroć jest określana przez producentów jako liczba osób, którą namiot może pomieścić. Najmniejsze będą tak zwane jedynki, zatem namioty jednoosobowe, z kolei duże namioty rodzinne zmieszczą nawet osiem osób i średniej wielkości stolik kuchenny. Porządnie przemyślmy sobie to, jak duży ma być nasz namiot, ponieważ im większy namiot, tym w wyższym stopniu wygodny, aczkolwiek trzeba się liczyć z tym, iż będzie on z całą pewnością cięższy. Jeżeli nie musimy nosić namiotu z sobą, np. w plecaku, nie będzie to mieć dla nas zbyt dużego znaczenia. Jeśli zazwyczaj wybieramy się na biwak na rowerze, zastanówmy się nad wyszukaniem namiotu, jakiego budowa będzie idealną do transportowania na bicyklu.

wycieczka

Autor: Oleh Slobodeniuk
Źródło: http://www.flickr.com
Inną, wartą zastanowienia sprawą, jest ilość wejść do naszego namiotu. Zazwyczaj mamy jedno, bądź maksymalnie dwa wejścia. Musimy nadmienić przy tym, że namiot mający jedno wejście jest z całą pewnością lżejszy, jednak ten z dwoma wejściami może się okazać bardziej praktyczny, ponieważ wejścia uproszczą nam dojście do bagaży nagromadzonych w przedsionku a także wpłyną na poprawę wentylacji. Nie bez znaczenia przy zakupie namiotu są jego wszelkie szczegóły, a zatem odblaski, kieszonki, zamki lub klamerki itp. Powinny być one dobrej jakości.