Społecznościowy GPS, czyli jak ominąć kontrolę drogową

Większość prowadzących, szczególnie tych, którzy stale jeżdżą w nieznane, nie wyobraża sobie godzin za kierownicą bez mechanizmu GPS. To narzędzie wskazujące drogę kierowcom dzięki mapom aktualizowanym na podstawie połączenia z satelitą jest proste i nieskomplikowane w obsłudze. Jednak umie również zawodzić, o czym regularnie przekonują się kierowcy, których GPS naprowadził na zupełne bezludzie.

nawigacja w smartfonie

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Wariacje systemu GPS to jednak problem na inny artykuł. Poza tym w kilku przypadkach wina „nowej drogi” lub objazdu jest przecież nasza. W przypadku budowy nowych dróg, skrzyżowań, obwodnic, a zwłaszcza objazdów wiele systemów zwyczajnie nie przyjmie do swojej bazy kluczowych informacji. Aby mieć stały wgląd jeśli chodzi o drożność tras, którymi jeździmy, aktualizujemy prowadzące nas elektro gadżety. Zobacz też: zobacz. Aktualizacja nawigacji należy do rutynowych działań kierowców, szczególnie kierowców w firmach transportowych (doczytaj: poi). Nie jest ona czymś trudnym – dzisiaj wymogiem jest dostęp do sieci i strony producenta nawigacji, który co jakiś czas uaktualnia wirtualną mapę drogową. Od nas zależy jakie trasy nas interesują: od lokalnych po ogólnopolskie. Przed laty praktykowane były rewizje map samochodowych na płytach CD, DVD lub odrębnych kartach pamięci.

Tak wciągnął Cię nasz temat, że masz chęć na nowe wątki? Żaden kłopot. Po prostu wejdź w łącze do serwisu (http://www.grosel.pl/serwis-nissan/) i czytaj bez limitów.

Teraz zajmuje to dużo mniej czasu. Więcej w temacie: .

nawigacja w samochodzie

Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Nawigacja GPS jest urządzeniem podlegającym kontroli policji w przypadku zatrzymania i rewizji. Krótko wspomina o tym polskie prawo, jednakże kierowcy krytykują rewizje drogowe, które kiedy idzie o weryfikację systemu GPS są – w ich pojmowaniu – naruszeniem wolności. Za korzystanie z usług niepłatnego oprogramowania naprowadzającego przez satelitę kierowca – biorąc pod uwagę prawo własności intelektualnej – popełnia przestępstwo. Stąd też, aby uniknąć wpadki i nie natrafić na kontrole drogowe, producenci m.in. społecznościowych systemów GPS stworzyli narzędzie… wzajemnego informowania. Profesjonalne nawigowanie oraz platforma społecznościowa czynią projekt ciekawym i… łamiącym prawo. System wspólnego ostrzegania informuje nie tylko o rewizjach, ale także ostrzega przed nowopowstałymi fotoradarami, utrudnieniami na trasach itp. Baza informacji w „społecznościowym” GPS jest stale aktualizowana przez… uczestników aplikacji. To wszystko pod kątem bezpieczeństwa korzystających zeń.