Ostrożna podróż autem

Każdy kierowca wie doskonale że najważniejsze jest bezpieczeństwo jazdy. Ale na to zagadnienie składa się kilka oddzielnych problemów. Tak więc na bezpieczeństwo użytkowania samochodu ma wpływ w dużym stopniu technika jaką prowadzi kierowca.

link

Autor: dylanspangler
Źródło: http://www.flickr.com
Jest oczywiste że odpowiednie dostosowanie prędkości do warunków pogodowych w decydujący sposób oddziałuje na ograniczenie ryzyka kolizji. Badania pokazują iż zmniejszenie szybkości samochodu już o dziesięć kilometrów w stosunku do możliwej na konkretnym odcinku drogi szybkości, w znaczny sposób wpłynie na poprawę reakcji kierowcy na niespodziewane zdarzenie na drodze. Słowem, te – wydawać by się mogło – małe różnice w czasie ledwie ułamka sekundy mogą nam uratować życie lub chociaż zaoszczędzić kosztów mających związek z reperacją samochodu.

Wejdź na ten odsyłacz i przeczytaj więcej szczegółów w tekście – tamte materiały powiększą Twą wiedzę na rozpatrywany w niniejszym artykule problem.

Najlepiej na drodze zastosować dwie stare jednak dobre zasady. Pierwsza to reguła ograniczonego zaufania. Znaczy to iż podróżując samochodem musimy przypuszczać że ktoś może popełnić uchybienie, na co winniśmy być przygotowani.

Interesuje Cię opublikowany w tym miejscu materiał? Kliknij więc oprócz tego tutaj i zobacz więcej info mapa ładowarek samochodowych na opisywany temat.

Druga zasada

Czerwone auto

Autor: grassrootsgroundswell
Źródło: http://www.flickr.com

– spiesz się powoli. Oznacza to by zacząć podróż na tyle wcześnie żeby dotrzeć do celu z pewnym marginesem czasowym na nieprzewidziane sytuacje takie jak znaczne pogorszenie się pogody. Musimy również pamiętać iż rozważny kierowca wybierając się w daleką podróż, a więc taką która potrwa więcej niż kilka godzin powinien zaplanować czas na odpoczynek, krótki spacer a jeśli potrzeba nocleg w trasie tak by kierowca prowadził samochód dostatecznie wypoczęty.

Jednakże na bezkolizyjne kierowanie autem wpływa nie tylko zachowanie kierowcy i jego umiejętności. Kolejnym równie ważnym czynnikiem wpływającym na bezpieczeństwo podróżowania jest stan samochodu.

Jednym z bardziej istotnych składników jakie wpływają na bezpieczeństwo są stosowne do pory roku opony. Najlepiej gdy są to wyroby dobrej firmy, dla przykładu opony zimowe Michelin (strona www). Fabrykanci przestrzegają, żeby opony których w danym momencie nie używamy przechowywać w odpowiednich warunkach, a więc w chłodnym i suchym miejscu (aby zahamować proces starzenia się opon). Ze względu na rozmiar opon ich przechowywanie może być problematyczne, warto więc wpisać w wyszukiwarkę frazę: przechowalnia opon ceny Poznań, i wybrać odpowiedniego dla nas przedsiębiorcę.