Wybieramy użytkowane wcześniej auto – do którego komisu przywiera się skierować?

Najogromniejsze zaufanie wywołują komisy przy uwierzytelnianych salonach. Przede wszystkim najczęściej ustanawiają one ułamek dużej firmy, wskutek tego jest niższe prawdopodobieństwo oszustwa. Ponadto ich oferta wydaje się w największym stopniu zachęcająca zważywszy na gwarancję słusznego stanu technicznego.

Samochody

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Komis dilerski z reguły życzy sobie nawet o 20 procent sporzej, niż wynosi statystyczna wartość pokrewnego auta na rynku wtórnym. Zdaje się, że znaczna cena gwarantuje kongruentny towar, a jednak też w przysalonowych komisach zdarzają się oszustwa, np. zaniża się ich przebieg.

Nakłaniamy Cię do zajrzenia do nowego artykułu na zbliżony temat – tam odnajdziesz ważne informacje. Więc idź do serwisu akumulator 77ah 800a i ciesz się do woli.

Pomimo tego niemalże zawsze wypatrzymy w nich niezwykle atrakcyjne ceny.

Znacznym plusem niezależnych komisów jest ich mnogość – nawet w malutkich miasteczkach możemy ich znaleźć minimum kilka. Mamy także bezproblemowy dostęp do kredytów samochodowych – każda jednostka współpracuje na ogół z jednym bankiem, wskutek tego możemy albo zyskać rabat czy też pertraktować milsze warunki oferty .Nie bez znaczenia jest także to, że kiedy kupujemy auto w komisie, jesteśmy ochraniani prawnie – odpowiada on za stan techniczny samochodu i ma obowiązek zapoznać z nim klienta.

Taki punkt sprzedażowy winien nam proponować dużo opcji, jakie uproszczą nam podjęcie decyzji, na przykład test samochodu Skoda Fabia lub opinie na temat Alfa Romeo 159. Odszukamy tam najczęściej samochody używane, toteż warto wziąć ze sobą towarzysza, który w istocie zna się na mechanice i będzie potrafił ocenić stan techniczny samochodu, o którym właściciel salonu nie za każdym razem będzie pragnął nas definitywnie prawidłowo poinformować.

W pospolitym komisie oferta jest niezmiernie zróżnicowana. Sprzedawane w nich auta nie są bombastycznie drogie. Na domiar tego najczęściej cenę wywoławczą da się dość ogromnie uszczuplić, poza tym łatwo uzyskać najtańszy kredyt lub zostawić w rozliczeniu dotychczasowe auto – to wyjście dobre dla ludzi, jakie nie posiadają czasu na odsprzedanie. Nie napotkamy jednak tam auta, który będzie w stanie tak odpowiednim, jak u dilera.