Nowoczesne techniki ozdabiania różnych przedmiotów, jak dokładnie używa się hydgrografiki

Od jakiegoś czasu w lakierniach samochodowych zaczęła być stosowana pochodząca z Japonii technologia nowoczesnego nanoszenia motywów, zwana też hydrografiką. Początkowo wykorzystywana była jedynie przez duże firmy z branży AGD, RTV i samochodowej, dla przeciętnych firm dostępna się stała dopiero od jakiegoś czasu i od razu zdobyła bardzo duże uznanie wśród licznych klientów. Generalnie hydrografia jest procesem nakładania różnych motywów i wzorów na najróżniejsze elementy.

Woda

Autor: William Gray
Źródło: http://www.flickr.com
Proces taki odbywa się w specjalnej wannie, do której wlewa się wodę mającą odpowiednią temperaturę, najlepsza jej wysokość wynosi około trzydziestu stopni. Niektóre odmiany wanien posiadają specjalny system grzałek służący do dokładnego utrzymywania odpowiednich parametrów. Ważną częścią jest także specjalny filtr służący do oczyszczania używanej wody po wcześniejszych pracach, dzięki niemu da się wykonywać elementy jeden po drugim, czyszcząc tylko wodę pomiędzy poszczególnymi cyklami.

Nowoczesne techniki zdobienia różnych przedmiotów, w jaki sposób używa się hydgrografiki.Proces nakładania będzie polegał na tym, że do wanny zanurza się element, na który ma być nanoszony wzór. Później na wodzie trzeba wyłożyć specjalną folię, przy wyciąganiu elementu z wody motyw znajdujący się na folii przykleja się do powierzchni przedmiotu. Przygotowanie go polega na tym, że jeżeli jest to jedynie goły metal to trzeba będzie nałożyć warstwę podkładu, przy częściach już pomalowanych trzeba je tylko wyczyścić i zmatowić.

Jeżeli interesuje Cię ten tekst, to bardzo dobrze, ponieważ ten opublikowany poniżej (https://www.dermamed.com.pl/oferta/medycyna-estetyczna) także posiada równie ważne informacje – nie czekaj, tylko sprawdź go.

Przykłady produktów z hydrografiką na .

Po nałożeniu folii kolejnym etatem będzie porządne umycie elementu i pozbycie się nadmiarowej folii. Na sam koniec trzeba wszystko dobrze pozabezpieczać, w innym wypadku szybko uległaby ona starciu. Najczęściej stosuje się w tym celu jeszcze jedną warstwę z wytrzymałego lakieru bezbarwnego, przez co całość będzie miała bardzo dużą wytrzymałość i trwałość. Technologia ta w zasadzie nie ma żadnego ograniczenia jeśli chodzi o rodzaj wzorów, na folii da się zrobić każdy motyw i nałożyć go następnie na zdobiony element (przykłady).