Nowe sposoby zimowego odpoczynku czyli wszystko, co należy wiedzieć o rosnącym w popularność skitouring

Zima nieodłącznie będzie się kojarzyć ze śniegiem i nartami, zresztą bardzo dobrze to widać na ilości ośrodków narciarskich i wyciągów, jakie funkcjonują w popularnych górskich kurortach. Wielu ludzi nie może sobie wyobrazić nawet ferii bez codziennych wizyt na stoku. Lecz ludzie mają taką naturę, że bez przerwy szukają nowych wrażeń, chcą odkrywać świat i pokonywać swoje słabości, więc rosnącym zainteresowaniem cieszą się także mniej typowe formy spędzania wolnych chwil.

Jedną z nich, praktykowaną podczas zimy, jest skitouring, to znaczy w największym skrócie wycieczki niezbadanymi ścieżkami w górach wykorzystując w tym celu narty.

Cały czas masz duże kłopoty z wyszukaniem interesującej oferty? Nie martw się – sprawdź te propozycje (https://www.pitbike.pl/kategoria/39-akcesoria), one na pewno Cię nie zawiodą.

Miłośnicy takiej formy rozrywki cenią sobie przede wszystkim kontakt z naturą, gdyż najczęściej wycieczki odbywają się poza używanymi zazwyczaj trasami, z dala od rzeszy turystów. Jednak wiąże się to z pewnym ryzykiem, ponieważ pełne śniegu zbocza górskie mogą być czasem nieprzewidywalne, z tego też powodu zanim zacznie się bawić w taką formę turystyki narciarskiej, to trzeba się dobrze przygotować pod względem kondycji i sprzętu.

Odpowiednia forma to sprawa oczywista, jeśli chce się samotnie przemierzać na deskach niedostępne przełęcze. Nie mniejsze znaczenie odgrywa tu sprzęt sportowy, bo niekiedy oddalić się można kilkanaście kilometrów od cywilizacji, i awaria wiązań albo nart mogłaby spowodować duże problemy.

Jeśli masz chęć wyszukać artykuły na omawiany temat, to przejdź tutaj wypożyczalnia rowerów białka tatrzańska i przejrzyj inne informacje odnośnie podnoszonego zagadnienia.

Ogromne znaczenie mają w pierwszej kolejności narty skitourowe. Odróżniają się one trochę parametrami od tradycyjnych nart do zjazdów, przede wszystkim muszą być one niezwykle mocne, a przy tym lekkie i bardziej miękkie. Bardzo lubiane w środowisku wielbicieli wędrówek na nartach są narty Hagan , firma ta ma szeroką ofertę i dla stawiających pierwsze kroki miłośników skitouringu, i dla zaawansowanych wędrowców. Oprócz nart konieczne musi być skompletowanie pozostałego sprzętu, czyli kijków, butów oraz wiązań, nie można też zapomnieć o bezpieczeństwie i odpowiednim ubraniu.