Masz w planach kupić nowe opony? Przyda ci się parę pożytecznych porad

Każdy właściciel samochodu dobrze zdaje sobie sprawę, iż auto wymaga odpowiedniej opieki, jeżeli ma nam służyć przez długi okres. Nie wystarczy go zatankować i jechać dalej w trasę – konieczne są przeglądy, a w razie potrzeby mniejsze czy też większe naprawy i – wymiana opon. Czy wiesz, jak dopasować odpowiedni komplet opon?

Nade wszystko dopasujmy dobry rozmiar opon. Nie powinniśmy kupować mniejszych opon niż opony – http://hurtopony.pl/opony-ciezarowe-385-65-22.5.html – fabryczne. Jeśli nie potrafisz tego sprawdzić, można pojechać do zakładu wulkanizacyjnego. W tym miejscu również dobrze jest od razu zdecydować się na komplet nowych opon, chyba że mamy inne, sprawdzone miejsce. Nie ma bowiem wątpliwości, że marka opon jest niezwykle istotna. Jedną z docenianych firm jest Michelin (źródło) – opony na stronie producenta znajdziesz bez problemu, jako że można skorzystać z praktycznej wyszukiwarki, umożliwiającej dobranie opon wedle pojazdu albo rozmiaru. To znakomite ułatwienie, między innymi dla klientów wybierających opony pierwszy raz. Warte uwagi są też opony Barum (więcej na ), znane ze swojej trwałości, mocnej struktury oraz dobrych właściwości jezdnych. Auto świetnie trzyma się drogi, zapewniając bezpieczną jazdę.

Ta ważna treść (http://www.hurtopony.pl/opony-do-samochodu/audi) jest przyszykowana dla miłośników opisywanej tematyki. Jeśli wliczasz się do nich, to kliknij na taki link!

Myśląc nad oponami zastanówmy się, na czym przede wszystkim nam zależy – na małym zużyciu paliwa, idealnej przyczepności, a może lepszych przebiegach?

opony od pirelli

Autor: Autoweek USA
Źródło: http://www.flickr.com

Przyczepność oraz reagowanie na zmienne warunki atmosferyczne są uzależnione nie tylko od marki opon, lecz także od ich rodzaju. Dlatego warto, gdy tylko będzie mroźniej, założyć zimowe opony. Stanowczo skracają czas hamowania na oblodzonej powierzchni, co nie zmienia faktu, że i tak należy być uważnym.

Mamy jednak o wiele większe bezpieczeństwo jazdy. Wielu producentów oferuje także swoją pomoc, gdy opona będzie uszkodzona na drodze. Decydując się na ich opony możemy liczyć na sprawną wymianę opony oraz nie musimy martwić się koniecznością jej kupna.
Przedstawionymi zaleceniami trzeba też kierować się, gdy konieczne nam opony do innych pojazdów, w tym opony rolnicze (więcej). Jeżeli potrzebujesz jeszcze jakiejś porady, w wybraniu właściwych opon pomoże ci sprzedawca. Nie oszczędzajmy na oponach i lepiej nie kupujmy opon używanych, gdyż szybciej będziemy musieli wymienić je na następny komplet, zatem oszczędności nie będą zbyt duże.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*