Przed zakupem opon zimowych, należy przemyśleć jakie będą najlepsze do określonego typu samochodu.

Opony to jedyny obszar pojazdu łączącego go z powierzchnią drogi. To od ich sprawności zależy gwarancja ochrony kierowcy. Dlatego kluczowe jest, aby pamiętać o sezonowej zmianie ogumienia, sprawdzaniu wysokości bieżnika a także o stałym dokonywaniu oględzin ilości powietrza w oponach.

sprawdzona oferta

Autor: mjtmail (tiggy)
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy przestrzegać sugestii producenta odnoszących się do należytego poziomu ciśnienia w kołach. Właściwe ustawienie sprężonego powietrza wpływa w dużej mierze na przyleganie auta oraz długość drogi hamowania. Niewłaściwie napowietrzone ogumienie to także zwiększone wydatki zużycia paliwa auta. Pojazd przemieszczający się na kołach niedopompowanych powoduje skrócenie jej trwałości.

Przez niemal dwa sezony w kraju zazwyczaj mamy temperaturę poniżej 15 stopni Celsjusza. Komplet opon zimowych jest na ten czas niezbędny. Opony zimowe, wyprodukowane są ze specyficznej mieszanki gum. Te niezwykłe cechy w połączeniu ze specjalnym wyżłobieniem bieżnika powodują, że auto ma dobrą przyczepność. Zimą gdy spadnie marznący deszcz i na drodze robi się ślisko, kierowcy powinni przede wszystkim wolniej jeździć a ponadto mieć założone zimowe ogumienie, które zapewni każdemu prowadzącemu pojazd pewną podróż. Oferta ogumienie zimowe Dębica jest bardzo szeroka, obejmuje m.in. opony (opony poznań) zimowe przystosowane szczególnie na polskie trasy – jak Dębica Frigo.

Samochód, wymiana opon

Autor: iStock
Źródło: iStock
Aby klimatyzacja działała prawidłowo przede wszystkim w trakcie największego upału musimy o nią dbać i wykonywać rutynowe zabiegi. Przejrzenie klimy, najlepiej robić jeden raz w roku, a najmniej co drugi rok.

Jeżeli istnieją jakieś nurtujące Cię pytania na prezentowany wątek, to kliknij na optymalne źródło (hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bugatti), ono z pewnością Cię zaciekawi.

Działania kontrolne warto przeprowadzić samemu. Po pierwsze wyciągnąć i przeczyścić, najlepiej sprężonym powietrzem – filtr. Samemu możemy również określić wydajność wentylacji mierząc ciepłotę powietrza ulatniającego się z głównego nawiewu (więcej). Sprawny układ ustawiony na najwyższe chłodzenie powinien bez problemu obniżyć się poniżej 7-8 stopni Celsjusza. Ciepło powyżej 10 kresek świadczy o tym, że układ wymaga naprawy i trzeba podjechać do serwisu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*