W jaki sposób możesz zostać harcerzem? Czy trzeba wypełniać jakieś warunki? Co warto o tym wiedzieć?

Czy zdajesz sobie sprawę, że Związek Harcerstwa Polskiego to organizacja, do której może przystąpić każdy. To nie są kolejne warsztatu pozalekcyjne, nie będziesz się uczyć się więc tam na przykład języka obcego.Masz szanse za to zobaczyć jak sobie poradzić w licznych momentach życiowych jak współdziałać w grupie, i w jaki sposób stać się doskonałym liderem.

Harcerze

Autor: Arcadiuš
Źródło: http://www.flickr.com
Zaczynając w harcerstwie po jednej z pierwszych zbiórce otrzymasz znaczek zucha (jeżeli jesteś w wieku 7-11 lat), lub krzyż harcerski (12 lat i więcej). Będziesz brał udział w biwakach, rajdach i obozach, a także pozostałych imprezach. Wybrani chcą zdawać sobie sprawę, że harcerze przebywają większą część czasu w lesie grając na gitarze i śpiewając. To naturalnie nieprawda,ponieważ mogą zająć się wieloma pozostałych rzeczami, niemniej mnóstwo zbiórek odbędzie się w lesie. W harcerstwie masz szansę rozwijać swoje hobby – polecany sklep dla harcerzy.

Wiele osób jeździ na przykład po całej Polsce i występuje na festiwalach piosenki, chłopcy zdobywają puchary na rozmaitych turniejach, jeszcze inna sfera chodzi do klubu jeździeckiego lub biorą udział w przedstawieniach w teatrze.

Ta wskazówka ze strony (http://jadenapodlasie.pl/) przypadnie Ci do gustu, ponieważ także traktuje o podnoszonym w powyższym wpisie problemie. Co równie warte odnotowania, robi to w zajmujący sposób.

Podczas wakacji organizowane są obozy tematyczne, więc w tym czasie można wziąć udział w w wielu doskonałych akcjach: zdobyć szczyty górskie, uczyć się żeglarstwa po jeziorach czy poznać różne zakątki Polski.W jaki sposób wstąpić do ZHP? Dobrze kontaktować się z kolegą albo koleżanką, którzy są już w harcerstwie – internetowa składnica harcerska.

Z pewnością kogoś takiego poznasz, a jeśli nie to może ktoś taki mieszka blisko ciebie. Rodzicom najmłodszych dzieci najlepiej skontaktować się z komendą hufca, tam dowiedzą się można zapisać dziecko do gromady zuchowej. Tak jak w każdej innej organizacji, również w ZHP harcerze mają prawa i obowiązki.

Najważniejsze z nich to spłacenie rocznej raty członkowskiej, jak również stosowanie się do Prawa Harcerskiego. Za to zyskasz niezwykle dużo, bogaty program, z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Wszelkie postępowania harcerzy realizowane są pod nadzorem przeszkolonych i dobrych instruktorów ZHP. A gdzie zdobyć sprzęt dla harcerzy? Mundury i kolejny ekwipunek możesz kupić w różnych miejscach, najskuteczniejsza jest jednak internetowa składnica harcerska.