Opony letnie a zimowe

Zmiana opon z letnich na zimowe i z zimowych na letnie jest nieraz odwlekana przez nas w nieskończoność. To bardzo źle świadczy jednak o naszym podejściu do samochodu i co za tym idzie do bezpieczeństwa na drodze. Nieraz mówimy iż „zima zaskoczyła kierowców”. Wiele w tym prawdy, bowiem ta zima zaskakuje nas co rok… A przecież tak łatwo ją przewidzieć.
Już w listopadzie nasze opony (opony do audi q7) bezwzględnie powinny być zmienione na zimowe, gdyż już na początku listopada, a nawet z końcem października pojawiają się pierwsze przygruntowe przymrozki, co może stworzyć niebezpieczeństwo wystąpienia na drodze tzw. gołoledzi czy potocznie nazywanej szklanki. To niebezpieczna sytuacja, na którą może zaradzić jedynie rozsądna jazda, czyli zgodna z przepisami oraz ze zdrowym rozsądkiem, ale przede wszystkim odpowiednie opony, które poradzą sobie z przyczepnością auta do śliskiego, mokrego i pokrytego lodem asfaltu. Ten rodzaj opony posiada specjalne wypustki, które uchronią nas przed wpadnięciem w poślizg. Nie zawsze jednak jest to jedyne wyjście, gdyż najważniejsze są tutaj umiejętności kierowcy, który potrafi zapanować nad autem, które wpadło w poślizg. Operowanie kierownicą, biegami i hamulcami jest tutaj niezbędne.

Podobnie sprawa ma się w przypadku zmiany opon z zimowych na letnie. Jest to bardzo ważne, a zabrać możemy się za to już w marcu, kiedy wszelkie prognozy zdają się być zgodne i zwiastują rychłe przyjście ciepła, które w żadnym już wypadku nie zakłada powrotu zimy oraz opadu śniegów. Opony letnie pozbawione gumowych wypustek doskonale poradzą sobie na suchej nawierzchni. Auto będzie prowadziło się z prawdziwym komfortem. Nader wszystko, znowu istotna jest tutaj technika jazdy, zaś bezpieczeństwo uzależnione jest od ograniczenia prędkości oraz wnikliwej obserwacji sytuacji na drodze.

Niniejszy artykuł posiada interesujące informacje na opisywany temat – jeżeli masz ochotę zdobyć większą ilość wpisów, to odwiedź stronę filtry dpf wrocław, która omawia podobne zagadnienia.

Musimy brać pod uwagę wszystkie aspekty. Warto zamawiać opony u sprawdzonego sprzedawcy, który dodatkowo doradzi nam jakie opony wybrać. Ważna jest tutaj marka firmy oraz przeznaczenie. Wybrać przy okazji możemy sobie także ozdobne kompakty na nasze opony. Całość może być bardzo stylowa. Przede wszystkim trzeba się jednak kierować bezpieczeństwem oraz solidnością wykonania opon. Uchroni nas to także przed złapaniem tzw. gumy. Będzie to forma dodatkowej ochrony naszego pojazdu. Na rynku dostępnych jest wiele opon, z których nie każda nada się dla naszego auta. Warto o tym pamiętać, gdyż źle dopasowane opony nie będą służyły naszemu pojazdowi oraz bezpieczeństwu podróżnych.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*