Rodzaje opon terenowych do samochodu – na co trzeba zwracać uwagę podczas doboru

Opony samochodowe bezsprzecznie realizują nadzwyczaj istotną funkcję, wobec tego wybór odpowiednich opon do samochodu jest bardzo ważny.

Dobierając opony samochodowe bez wątpliwości zwracamy uwagę na wiele rzeczy i czynników, między innymi na model i rodzaj wozu. Na przykład do samochodu terenowego, który zazwyczaj porusza się w trudniejszym terenie konieczne są solidne i trwałe opony terenowe, jakie będą przystosowane do trudniejszych warunków. Pospolite opony bez wątpliwości nie poradzą sobie na mocno piaszczystym czy również błotnistym podłożu. W styczności z kamienistym lub szorstkim podłożem stosowne okażą się więc opony (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy) 4×4.

opony

Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com

Dobór stosownych opon terenowych do samochodu wpływa na jego zdolności terenowe. Na rynku znajdziemy teraz sporo typów opon terenowych, dlatego warto zaznajomić się z nimi jeszcze przed zakupem, żeby móc dokonać jak najlepszego wyboru. Jednym z rodzajów opon terenowych są opony MT, to znaczy Mud Terrain. Są to opony, które głównie nadają się do jazdy na błotnistym podłożu, marniej radzą sobie z podłożem utwardzonym, a to ze względu na wysokie zużycie, hałas albo też dość wątłą trakcję. Opony – złap okazje na opony Poznań sportwheels.pl/ – o bardzo wielkim zastosowaniu to opony AT, czyli All Terrain. Nadają się one do wielu powierzchni, przede wszystkim jednak niezwykle porządnie sprawdzają się na podłożach piaszczystych, na śniegu a także na drogach szutrowych. Kolejne opony terenowe o jakich warto wspomnieć to opony AP, czyli All Purpose. Najlepiej sprawdza się ona na drogach utwardzonych, niemniej jednak w trudniejszym terenie może być zawodna, w szczególności ze względu na cienką trwałość na przebicie.

Wyżej wymieniony podział opon terenowych to ledwo ogólny szkic. Teraz zdołamy jeszcze wyróżnić wiele innych rodzajów i typów opon terenowych, jakie są używane w Polsce i w całej Europie (przykładowo opony przeznaczone do jazdy ekstremalnej). Dobierając opony terenowe do swojego wozu trzeba przede wszystkim zastanowić się nad tym, w jakim terenie będziesz się z reguły poruszać, jaki masz typ samochodu czy też na nabycie ilu różnorodnych kompletów opon samochodowych zdołam sobie pozwolić.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*