Jak najwygodniej da się legalnie się pozbyć starego auta czyli jak wyglądają formalności na auto złomie.

Każdy pojazd po pewnym czasie użytkowania ma na tyle zły stan, że nie opłaca się go dalej naprawiać. W takiej sytuacji są dwie możliwości, albo uda się auto komuś sprzedać, lub go zezłomować.

samochód na złom

Autor: That Hartford Guy
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele osób wybiera jeszcze inne rozwiązanie, czyli zostawia auto gdzieś na parkingu i kończy za niego płacić ubezpieczenie, lecz będzie to najgorsza opcja, bo może się zakończyć poważną karą finansową. Aby było można przestać opłacać ubezpieczenie niezbędne będzie wyrejestrowanie samochodu, a to z kolei możliwe jest tylko w takim przypadku, gdy auto (kliknij, zobacz, sprawdź) zostanie oddane na auto złom Tarnów i otrzyma się tam stosowne zaświadczenie. Takie regulacje wprowadzono pewien czas temu głównie po to, żeby zapobiec pojawiającym się patologiom, często bowiem dochodziło do licznych nadużyć zarówno ze strony właścicieli, jak również firm które się zajmują złomowaniem samochodów. Obecnie przepisy są bardzo przejrzyste, i każdy, kto zechce się pozbyć w sposób legalny starego auta musiał jednak będzie auto złom Toruń.

Samo złomowanie pojazdu nie zajmuje dużo czasu ani formalności. Rzecz jasna niezbędne będzie pokazanie dokumentów pojazdu, tu będzie potrzebny dowód rejestracyjny, jeśli jest to karta pojazdu oraz jakiś dokument tożsamości właściciela.

Omawiany temat z pewnością posiada fascynujące dane, lecz żeby zdobyć ich jeszcze większą ilość prześledź tekst (http://myj-car.pl/myjnia-bezdotykowa/), który jest bardzo intrygujący.

Jeśli samochód nie da rady jeździć, to także nie ma większego problemu, firma która się zajmuje usługami złomowania wyśle lawetę, na którą pojazd jest ładowany i następnie odwożony na auto złom Gdańsk.

samochody na złom

Autor: Koziro Hasegawa
Źródło: http://www.flickr.com

Za zezłomowane auto właściciel przeważnie dostaje kilkaset złotych, ale tu trzeba uważać na jedną bardzo ważną rzecz. Regulacje prawne mówią bowiem bardzo wyraźnie, że jeśli waga pojazdu na złomowanie będzie mniejsza, niż być powinna, to firma zajmująca się złomowaniem może się domagać jakiejś dopłaty za brakujące kilogramy, więc niekiedy się okazuje, że trzeba jeszcze do tego dopłacić. Po załatwieniu tych formalności w auto złomie właściciel pojazdu dostaje stosowne dokumenty, z jakimi następnie powinien się wybrać do urzędu miasta i tam załatwić sprawę wyrejestrowania.