Jak najekonomiczniej rozwikłać problem pustych przelotów?

Drogowy transport jest dość kosztowny, zakup i obsługa pojazdów dużo kosztuje, olej napędowy również do najtańszych nie należy, a podczas jazdy na kierowców oczekuje sporo ponadprogramowych opłat. Jeśli się to wszystko posumuje, to okazuje się, że należy się czasami sporo nagłówkować, żeby na tego typu interesie nie stracić. Dużym kłopotem spedytorów są kursy bez żadnego ładunku. Zakupione towary należy dowieźć do miejsca docelowego, które niekiedy znajduje się na przeciwległym krańcu Europy, i do przejechania będzie kilka tysięcy kilometrów.

załadunek chłodni

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com

Za przewiezienie produktów zamawiający płaci ustaloną stawkę, która jednak z reguły nie pokrywa kosztów powrotu pojazdu do swojej bazy, i jeżeli ciężarówka nie ma zapewnionego frachtu do przewiezienia w drodze powrotnej, to do takiego zlecenia być może będzie trzeba dołożyć.

Dlatego też każdej transportowej firmie zależy na tym, żeby samochód jak najkrócej jeździł zupełnie pusty, gdyż wówczas nie będzie on przynosił on żadnych zysków, a wręcz przeciwnie, do takich tras najzwyczajniej się jeszcze dokłada.

Jeśli absorbują Cię prezentowane w tym tekście tematy i masz chęć zobaczyć większą ilość informacji na tego typu temat – wejdź tu łańcuchy nierdzewne.

Niezwykle przydatne w rozwiązywaniu problemów z wolnymi kursami ciężarówek są przeróżne internetowe strony transportowe. Giełdy takie są serwisami międzynarodowymi, do jakich dostępność mają klienci z wielu różnych państw. Dzięki temu możliwość wyszukania zleceń jest dużo większe, niż gdyby działały tylko na jednym rynku. Idea takich stron jest bardzo prosta.

Jeżeli chcesz odnaleźć więcej w opracowaniu (http://magross.pl/kluber/kluberpharma-uh1-4-220-uh1-4-460/) na opisywany w tym serwisie temat, to kliknij tutaj, a zapewne Cię one zaintrygują.

Z jednej strony ogłoszenia dają kierowcy, jacy będą wracać daną trasą i mogą w drodze powrotnej coś dostarczyć, a druga kategoria to firmy które posiadają wolne frachty i szukające kogoś, kto ich towary przewiezie do docelowego miejsca. Przeważnie oferty dotyczą przejazdów jednokrotnych, lecz niekiedy trafiają się również oferty które dotyczą dłuższej kooperacji.

Bardzo dużym plusem takich giełd jest szybkość znajdowania zleceń, kontakt pomiędzy zainteresowanymi stronami jest bardzo szybki i firma, która na przykład posiada wolny ładunek do przewiezienia na przeciwległy kraniec Europy w szybki sposób znajdzie przewoźnika, który za sensowną opłatą go przewiezie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*