Jak wygląda obecnie rynek używanych pojazdów w naszym kraju, co mieć na uwadze przy zakupie.

Samochód to obecnie nie tylko element luksusu i prestiżu, ale w pierwszej kolejności narzędzie do pracy wielu ludzi. Dzisiaj w większości rodzin znajduje się przynajmniej jeden samochód, a jeśli przykładowo pracują obie osoby, to często są dwa lub nawet więcej. Samochód można obecnie kupić albo nowy, prosto z fabryki, albo używane z rynku wtórnego.

samochód z drugiej ręki

Autor: order_242
Źródło: http://www.flickr.com

O ile przy nowych samochodach sprawa jest łatwa, bo salonowe auta mają pełną gwarancję, o tyle trafienie na używane auto w dobrym stanie wcale nie jest łatwo. Zwłaszcza problemem jest to w naszym kraju, uważanym przez wielu za złomowisko Europy. I nie jest to bezpodstawne stwierdzenie, gdyż faktycznie przez ostatnie lata do naszego kraju przywieziona została bardzo duża liczba starych, uszkodzonych pojazdów, które następnie były naprawiane w garażach i sprzedawane na giełdzie jako nie bite od niepalących emerytów. Regułą było też zmienianie stanów licznika, często korekty takie wykonywano nawet o kilkadziesiąt tysięcy kilometrów, i niestety auta takie oferowano klientom.

Obecnie rynek wtórny stał się trochę normalniejszy, a używane samochody coraz mniej będą przypominać leciwe złomy. W znacznej mierze jest się to skutkiem dużo większej świadomości klientów. Jeszcze przed kilkunastu laty liczyła się przede wszystkim lśniąca blacha i wypucowane wnętrze, a to czy auto było złożone z dwóch kawałków to miało to już drugorzędne znaczenie.

To nie końcówka interesujących postów. Czujesz chęć na inne? Zatem zamieszczam tutaj mój odsyłacz do świeżej witryny. Przeglądaj bez przeszkód.

I dlatego sprzedawano w pierwszej kolejności auta, które dobrze wyglądały, a nie zawsze były odpowiednio sprawne. Zobacz także .

komis aut

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com

Dzisiaj sytuacja wygląda znacznie inaczej, klienci stali się mają znacznie większą świadomość, jednocześnie bardzo zmniejszając możliwości przekrętów. Przede wszystkim normą przed kupnem samochodu stają się powoli oględziny w warsztacie, dzięki temu można szczegółowo ocenić stan mechaniczny auta i zobaczyć, czy miał jakieś wypadki.

Ciekawią Cię gadżety? Zatem bądź zorientowany (https://www.sportwheels.pl/pol_m_Opony-online_Opony-caloroczne-3930.html)! Z tego powodu musisz przeglądnąć kolejny artykuł na interesujący nas temat, żeby zasięgnąć bardziej szczegółowych treści.

Coraz więcej osób kontroluje także historię serwisową, to z kolei może w łatwy sposób pomóc w weryfikacji rzeczywistego przebiegu pojazdu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*