Z jakich powodów warto na bieżąco czyścić karoserie i wnętrza naszych samochodów

Nabycie pojazdu wiąże się zarówno z dużym jednorazowym wydatkiem, jak i z koniecznością wydania oszczędności na remont, bo najczęściej nabywamy używane dwuślady, a te, jak wszystkim wiadomo, nie pozostają bez felerów. A jeżeli do tego kluczyki toyoty trafią do rąk kobiety, to z pewnością wnętrze wozu zyska na wyglądzie, choć i niektórzy mężczyźni też zwracają wielką uwagę na taki czysto wizualny aspekt.

wnętrze samochodu

Autor: Cameron Aubernon
Źródło: http://www.flickr.com
Czystość pojazdu jest kluczową sprawą. Brudna tapicerka nie ma jakiegokolwiek wpływu na wzrost poczucia bezpieczeństwa szoferów, a także ich pasażerów, lecz źle świadczy o posiadaczu samochodu. Zresztą być może za kilka lat trzeba będzie sprzedać peugeota, a jeżeli wnętrze (dobry szklarz Krypton) będzie zaniedbane, to od razu wartość tego dwuśladu spadnie. Na rynku jest na szczęście mnóstwo preparatów, tak do czyszczenia obić, jak i konserwacji pozostałych elementów, chociaż należy pamiętać o tym, że standardowe autokosmetyki nie wywabią wszystkich plamek.

Permanentny brak czasu powoduje, że coraz częściej jedziemy na myjnię. Tymczasem o dużo korzystniejszym wyjściem z sytuacji będzie nabycie szamponu i specjalnych wosków, a następnie dokładne wymycie nadwozia, nawet jeżeli takie porządki byłyby związane z popołudniem spędzonym przed domem, a nie na kanapie przed telewizorem. To przyniesie spore oszczędności dla domowego budżetu, szczególnie wtedy, gdy każdy członek rodziny posiada swój pojazd.

Jeżeli masz ochotę poznać jeszcze inne materiały na prezentowany tutaj temat, to zobacz to ważne opracowanie – ono również jest warte uwagi.

Aby czyszczenie było fachowe, do zestawu środków pielęgnacyjnych należałoby jeszcze dodać takie autokosmetyki jak płyn do usuwania owadów oraz spraye do plastikowych części wnętrza – źródło informacji.

wnętrze samochodu

Autor: Tracie Hall
Źródło: http://www.flickr.com
Szczególnie uroczyste momenty w naszym życiu, czyli wesela albo okrągłe jubileusze wymagają, żeby pojechać do świątyni czy winiarni błyszczącym pojazdem. W takich okolicznościach warto zakupić specjalistyczne środki do czyszczenia wozu, np. smartwax rim wax. Ta obcobrzmiąca nazwa jest bardzo dobrze znana wszystkim miłośnikom motoryzacji, a także tym, którzy przywiązują dużą wagę do czystego wyglądu swojego wozu. Wspominany wyżej wosk nie tylko dobrze czyści felgi pojazdów, ale także rewelacyjnie je konserwuje i zabezpiecza przed zanieczyszczeniami. Trzeba jednak wspomnieć, że jedynie regularne mycie nadwozia i wnętrza spowoduje, że nasz dwuślad będzie wyglądał bez zarzutu. Zabrudzenia sprzed miesiąca niełatwo jest domyć, a i na taką czynność trzeba poświęcić więcej czasu.

Może Cię też zainteresować –

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*