Gra w darta, tzw. w lotki czy też rzutki, jako jedna z najbardziej lubianych rozrywek podczas wspólnego wyjścia do pubu.

Gra w darta, czyli w lotki czy też rzutki, to jedna z najbardziej lubianych rozrywek podczas wspólnego wyjścia do pubu na piwo. Gra umila chwile razem spędzany z przyjaciółmi, ale też pozwala zabawić się albo przerwać nie fajną ciszę, kiedy zakończą się tematy do rozmawiania. Dla właścicieli pubów, rzutki to również metoda na przyciągnięcie do pubu większej liczby klientów – dzięki tworzonym konkursom, ci którzy mają wyjątkowo celne oko i umieją rzucać pod odpowiednim kątem i z wymaganą siłą, dostają wygrane, przeważnie w postaci w talonu, a bywa nawet gotówki.

znajomi w pubie

Autor: Harry Wood
Źródło: http://www.flickr.com
Gra w rzutki jest nie tylko rozrywką „do kufelka”, ale całkiem poważnym sportem, który doczekał się swoich własnych rozgrywek, cieszących się powodzeniem wśród graczy, ale i kibiców, szczególnie tych zebranych przed TV.

Jeśli potrzebne Ci następne miejsce, z którego zamierzasz czerpać wiadomości, to zalecamy to omówienie. Odnajdziesz tam wiele tekstów na opisywany tutaj temat.

Rzutki wielką atrakcyjnoscią cieszą się w Anglii, Irlandii, krajach skandynawskich i w USA. Gdy chodzi o nazewnictwo, to prawidłowa formą są: dart, lotki, ewentualnie rzutki, ale terminy: strzałki, darty, dartsy – są nazwami niepoprawnymi. Sklepy sportowe mają w swej podaży tarcze i rzutki różnego rodzaju.

Przed kupnem akcesorii do darta, należy upewnić się, czy pomieszczenie, w jakim docelowo będzie on zlokalizowany, zapewnia ku temu odpowiednie warunki. Właściwie z wymogami darta angielskiego wysokość tarczy na ścianie od posadzki do środka tarczy musi być 173 cm odległości, gdzie stoi rzucający. Znakomity wymiar to 237 cm, mierzony od miejsca, w którym stanie gracz do miejsca, w jakim tarcza odstaje od ściany.

dart

Autor: Paul Sableman
Źródło: http://www.flickr.com
Do wyboru są własciwie następujące rodzaje tarcz: papierowe flokowane, plastikowe, sizalowe a też elektroniczne. Głównie wybieranymi tarczami są sizalowe a także elektroniczne. Tarcze sizalowe z tworzywa tekstylnego (sizal) na sklejkowej (a w tańszych propozycjach zarezerwowanych do zabawy dla potomków – wykonanej z kartonu) podbudowie. Są to tarcze zarezerwowane do wykorzystania amatorskiego, głównie w mieszkaniu. Umożliwiają zabawę i instruktaż o każdej porze dnia i nocy, ponieważ są bezgłośne. Elektroniczne automaty to z kolei alternatywa dla profesjonalistów, a zwłaszcza do różnego rodzaju lokali, jak jak puby, bary albo salony gier.