Jakie mamy typy bram garażowych? Jaki model będzie najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb?

O garażu należy pomyśleć już w czasie projektowania domu. Na tym etapie najłatwiej będzie zaplanować je w ten sposób, by idealnie wybrać bramę garażową o standardowych wymiarach. To sprawi, że zaoszczędzimy większą ilość pieniędzy i nerwów w dalszej części inwestycji. Należy bowiem wiedzieć, iż jeżeli o tym zapomnimy to na pewno później zapłacimy zdecydowanie więcej, gdyż bramy wykonywane ma zamówienie mają nietypowe skrzydła, w konsekwencji są droższe.

Brama garażowa

Autor: mrhayata
Źródło: http://www.flickr.com
Jakie są modele bram. Pierwszy ty to bramy rozwieralne, określane również skrzydłowe. Jest to najbardziej znane rozwiązanie, tego rodzaju model podobny jest do standardowych drzwi. Moga być jedno albo dwuskrzydłowe, chociaż ten pierwszymodel nie wytwarza się seryjnie. Otwierane na zewnątrz pojedyncze skrzydło zabiera dosyć dużo miejsca, więc utrudnia parkowanie.

Zobacz, co znajduje się w najświeższym tekście – to także dotyczy tej samej tematyki, więc zapewne także Cię zaintryguje!

Należy więc między garażem a ogrodzeniem pozostawić długi podjazd, najlepiej szerokość bramy plus długość samochodu. Następny ty to bramy uchylne płytowe.

Przeznaczone są najczęściej do garaży na jedno auto, gdyż ich zwyczajna szerokość nie zajmuje raczej trzech metrów, zaś wysokość wynosi nie więcej niż 2,3 metra. Tak naprawdę niewiele jest firm, które tworzą bramy uchylne o szerokości czterech-pięciu metrów. Konstrukcja takich bram może prezentować się dwojako . Jedna z nich to płytowa o budowie blachy usztywnionej płaskownikami stalowymi. Jej wierzchnią warstwę sprawuje najczęściej ocynkowana blacha stalowa, jaka jest pokrywana poliestrem.

Kolejny typ to konstrukcja ramowa.

Omawiana kwestia jest dla Ciebie użyteczna? W takim razie poznaj poza tym inne podobne posty i przeczytaj więcej wskazówek (http://www.aristar.pl/wykladziny-bagaznikowe-cargo-do-samochodow-dostawczych/).

Jej najistotniejszy trzon stanowi stalowa albo drewniana rama, jesteśmy w stanie nią wypełnić blachą stalową, która będzie pokryta poliestrem. Inny rodzaj – bramy segmentowe, są najlepsze do garaży, z których wyjeżdża się od razu na ulicę, ponieważ podczas otwierania nie wysuwają się przed budynek, nie utrudniają więc manewrowania samochodem nawet na podjazdach łukowych.

Ostatni model – bramy rolowane są zbudowane z poziomych profili dwuściennych, które wypełnione są bezfreonową pianką poliuretanową. Połączone są na pełne lub perforowane zaczepy . Brama takiego typu rozwija się ze skrzynki zawieszonej bezpośrednio nad wjazdem do garażu, tak więc do jej zamontowania konieczne jest chociaż trzydzieści centymetrów z szerokości nadproża. Zakup bramy to powinna być bardzo rozsądna decyzja|, najlepiej to zrobić w autoryzowanym punkcie, typu bramy garażowe Wiśniowski.