Jak znaleźć świetne opony do ciężarówek?

Niemal każdy, kto prowadzi swoją firmę przewozową dobrze zdaje sobie sprawę z faktu, jak bardzo istotne są wysokiej jakości opony. Opony do ciężarówek i innych tego typu samochodów przewozowych muszą mieć zdecydowanie bardzo dobrze wyprofilowane bieżniki. Kiedy zakupi się opony z nieprofesjonalnie wyprofilowanymi bieżnikami, może być to przyczyną nawet tragedii. Oprócz tego opony z niedobrze wyprofilowanymi bieżnikami powodują gorsze prowadzenie pojazdu.

ciężarówka

Autor: Jean-Pierre
Źródło: http://www.flickr.com
Nowoczesne opony (więcej pod tym linkiem) do ciężarówek zostały tak wyprofilowane, że charakteryzują się małym oporem w trakcie jazdy. To z kolei powoduje, że możliwe jest zmniejszenie ilości spalanego przez pojazd paliwa o nawet pięć procent. Kiedy poszukujesz naprawdę świetnych opon, musisz na początek zgłosić się do godnego uwagi sklepu z ogumieniem. W takim miejscu bezwzględnie pracują osoby, które będą w stanie udzielić Ci świetnych wskazówek. Zdecydowanie warto z nich skorzystać, bo porada profesjonalisty dotycząca wyboru nowych opon do Twoich samochodów może być przydatna.

tir

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Dobra jakość opon do samochodów jest kluczową kwestią w branży spedycyjnej – każdego dnia ciężarówka ma do przebycia mnóstwo kilometrów. Bardzo ważne jest, aby taka droga była komfortowa nie tylko dla kierowcy, ale także dla klientów. Dbanie o komfort przewożonej osoby jest jednym z głównych obowiązków każdego kierowcy. W jego zagwarantowaniu może znacząco pomóc właśnie właściwy dobór opon – szerzej na omawiany temat. Ich gatunek powinien zależeć również od tego, po jakich drogach jeździ zazwyczaj samochód.

Na fantastycznych niemieckich autostradach dobrze sprawdzą się opony cieńsze, które zapewnią większą szybkość. Niestety takie same opony nie będą się już nieźle sprawdzać na drogach polskich, które są o wiele trudniejsze i mniej komfortowe. Wtedy trzeba postawić raczej na opony, które są szersze i będą bardziej trzymać się nawierzchni. Zawsze warto dostosować rodzaj opony do powierzchni, po której będzie najczęściej jeździć.