Parę słów o felgach. Jakie dobrze jest stosować? Które się dobrze sprawują? W jaki sposób o nie dbać?

Popularność felg aluminiowych rośnie w bardzo szybkim tempie i jest to całkiem pozytywne zjawisko. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyne słuszne rozwiązanie dla naszego samochodu. Tradycyjne “stalówki” ciągle mają silne strony, o jakich nie możemy zapominać.

felgi

Autor: Nikita Novozhilov
Źródło: http://www.flickr.com
Różnica między obręczami stalowymi jak i tymi wykonanymi ze stopów aluminium, która jest widoczna od razu to wygląd. Żaden entuzjasta tuningu wizualnego nie może obejść się bez odpowiednio wybranych felg aluminiowych do swojego samochodu. Takie koła poliuretanowe sa w stanie zmienić każdego “kopciuszka” w pojazd wzbudzający zachwyt pozostałych użytkowników dróg. tutaj felgi (dowiedz się więcej o felgi aluminiowe Poznań: www.sportwheels.pl/) stalowe przegrywają z kretesem. Tradycyjne stalowe obręcze mają inne zalety, które gwarantują im stałe miejsce w sercach ogromnej rzeszy kierowców. Są to głównie niska cena zakupu takich kół oraz łatwość naprawy. Tańsze typy felg aluminiowych coraz częściej zachęcają swą ceną, ale wciąż nie mogą poszczycić się zbliżoną trwałością.

Poczytaj również:

Nawet jak już zdarzy nam się popsuć felgę, aż tak iż potrzebuje ona napraw, tą tradycyjną obręcz można często zregenerować za pomocą paru porządnych uderzeń młotkiem. Nie można tego samego powiedzieć o felgach aluminiowych, gdzie proces doprowadzania do poprzedniego stanu jest o wiele bardziej pracochłonny i wymagający specjalnego wyposażenia warsztatowego. Pozycja felg tradycyjnych spada z roku na rok, lecz dopóki z naszych dróg nie zniknął dziurawą nawierzchnię oraz przesadnie wysokie krawężniki, wciąż będą najlepszym rozwiązaniem dla wielu kierowców.

kosmetyki samochodowe

Autor: Listener42
Źródło: http://www.flickr.com
By nasze felgi znajdowały się w bardzo dobrym stanie powinniśmy o nie zadbać, świetnie nadaje się do tego preparat do czyszczenia felg. Często ludzie sądzą, że kosmetyki samochodowe stosuje się jedynie w środku auta, lecz jeżeli chcemy zachować bardzo dobrą jakość felg, musimy pamiętać o właściwej pielęgnacji. Dzięki temu nasze felgi będą wyglądały doskonale, a nie ma chyba nic przyjemniejszego dla właściciela samochodu, kiedy ktoś chwali jego samochód. Takie preparaty występują w wielu sklepach – stacjonarnych, jak i internetowych, nie ma więc trudności, żeby je zakupić.

Zobacz też: