Akwarystyka – podstawowe zasady hodowlane

Jeśli decydujemy się na hodowlę ryb powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że istnieje kilka bardzo istotnych reguł, jakimi musi kierować się każdy posiadacz akwarium. Warto wiedzieć na przykład, że akwarium winno znajdować się blisko elektrycznego gniazdka, gdyż tylko wówczas będziemy zdołali podłączyć do niego wszystkie nieodzowne urządzenia takie jak grzałka, filtry lub też lampa .

Akwarium

Źródło: flickr.com
Dosyć dobrym pomysłem może się okazać wykorzystanie listwy, dzięki jakiej w prosty sposób będziemy mieli pod obserwacją cały nasz ekwipunek. Poza tym warto także wspomnieć o tym, że nasze akwarium nie powinno być wystawione na działanie promieni UV, toteż ustawianie go pod oknem na pewno nie będzie służyło niczemu dobremu. Jeżeli mamy takową możliwość zdecydowanie powinniśmy ulokować akwarium w jak najbardziej przyćmionym miejscu naszego wnętrza – porównaj .

Poza tym akwarium, a przede wszystkim rybki się w nim znajdujące powinny mieć zapewniony należyty spokój, stąd lokowanie ich w pobliżu telewizora albo drzwi może okazać się dalece nietrafionym i zgubnym pomysłem. Nie sposób wyobrazić sobie domowego akwarium bez właściwej ilości różnego rodzaju roślin. Spełniać będą one sporo bardzo ważkich ról, acz wielu z nas zdaje się, że mają one jedynie rolę ozdobną. Tak naprawdę jednak ich hodowla – ( separator gnojowicy ) ma nie tylko przesłanie dla designu naszego akwarium, lecz też znacząco oddziałuje na jego stan a także parametry.

rybki w akwarium

Autor: Ben Baligad
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że roślinki wpływają na stan jak też jakość wody, mają bowiem własny udział tak w jej filtrowaniu jak i dotlenianiu. Poza tym warto wspomnieć o tym, iż dla wielu rodzajów ryb służą one za naturalną kryjówkę lub też miejsce tarła, w związku z tym też nie może zabraknąć ich w akwarium. Poza tym warto wiedzieć także o tym, iż przesadna liczba roślin w małych akwariach nie jest potrzebna, powinniśmy zatem ekwipować nasze akwarium z jotą rozmysłu jak też zdrowego rozsądku. Bardzo rozpowszechnione rodzaje roślinek akwariowych to moczarka bądź kabomba wodną.Jeśli chodzi o miejsce zakupu akcesoriów do naszego akwarium, wystarczy wbić w przeglądarkę hasło: akwarystyka morska sklep internetowy albo akwaria online.

Sprawdź też: