Przygotowanie samochodu do sezonu letniego – kilka dobrych wskazówek.

Nieważne, czy zima w tym roku była znośna, czy garażujemy nasz samochód czy też nie oraz czy jesteśmy raczej „niedzielnym kierowcą” czy jeździmy samochodem każdego dnia – sprawdzenie stanu technicznego i przygotowanie samochodu na wiosnę to obowiązkowy punkt na niedługiej liście „do zrobienia”. Poniżej garść dobrych rad, co zrobić i czego nie odpuścić po zimie.

Opony

Autor: Pete Gregoire
Źródło: http://www.flickr.com
Każdej osobie jeżdżącej samochodem bardzo często jako pierwsza do głowy przychodzi wymiana opon. I rzeczywiście – to bardzo ważne, lecz zmiana opon z zimowych na opony letnie może odbyć się tylko wtedy, gdy przez kilka dni z rzędu temperatura wynosi 7 stopni w plusie. Marzec może być zbyt chłodny, by to zrobić, poza tym najczęściej jest też mokry, dlatego wymiana przypada zwykle na początek kwietnia. Kiedy nasz komplet opon jest w dobrym stanie, możemy założyć w kolejnym sezonie, jednak jeśli opony są już wysłużone i wymagają zmiany, zróbmy rozeznanie, kto sprzedaje opony letnie wrocław czy Opole czy jakiekolwiek inne większe miasta na pewno mogą zaoferować wybór spośród wielu firm z ogumieniem. Możemy kupić opony nowe lub używane. Jeśli wybieramy nowiutkie, przeczytajmy dokładnie wszystkie informacje od producenta, natomiast jeśli używane – koniecznie dowiedzmy się ile służyły poprzedniemu właścicielowi oraz sprawdźmy kondycję opon.

Jeśli dobrze poszukamy, popytamy znajomych czy wpiszemy w internecie frazę „opony letnie Wrocław”, możemy w korzystnej cenie nabyć potrzebny komplet – polecane opony letnie we Wrocławiu. następnym punktem jest kontrola kondycji technicznej samochodu. Warto umówić się z zaprzyjaźnionym mechanikiem samochodowym na przegląd i skontrolować między innymi poprawność pracy silnika, układ kierowniczy, stan klocków hamulcowych, tarcz czy interesujące ważny link przewodów. Liczmy się z tym, że potrzebna będzie wymiana albo uzupełnienie różnych płynów i olejów, co akurat sporej ilości kierowców nie sprawia problemów. Następny punkt to troska o karoserię oraz alufelgi. Odczyszczenie auta po zimie jest istotne, ponieważ od razu pozwala skontrolować, czy woda i niskie temperatury nie wywołały korozji w naszym aucie. Przyda się również odświeżenie lakieru.

Mały samochód

Autor: Manoj Prasad
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejną rzeczą powinno być wyczyszczenie, odgrzybienie i uzupełnienie klimatyzacji. Zimą najczęściej używamy tylko ciepłego nawiewu, dlatego zanim zaczniemy włączać klimę i cieszyć się kojącym chłodem, musimy zadbać o jej serwis, aby uniknąć nieprzyjemnych następstw na przykład w postaci chorób górnych dróg oddechowych. I na koniec pozostaje coś, o co każdy kierowca powinien dbać cały rok – wnętrze samochodu.informacje apdmarket.pl apdmarket.plLato może skłonić nie tylko do gruntownych porządków i zawieszenia nowej choineczki zapachowej, ale do wymiany pokrowców na fotele czy wycieraczek.