Pielęgnacja samochodu i środki do czyszczenia jego wnętrza i lakieru

Każdy kto posiada swój własny samochód pragnąłby, żeby jeździło się nim bardzo dobrze i żeby wyglądał zawsze jak najlepiej. Dlatego właśnie co jakiś czasami poddajemy nasze auto gruntownemu czyszczeniu w środku i z zewnątrz.

pielęgnacja samochodu

Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com
Środki do pielęgnacji samochodu są dostępne w wielu sklepach. W obliczu mnóstwa środków ciężko wybrać najlepszy dla naszego auta. Rozpoczynając od zwykłych szamponów do mycia, po specjalistyczne woski oraz środki do czyszczenia ubrudzonej tapicerki – wszystkie te produkty powinniśmy posiadać w swoim garażu, gdy pragniemy na bieżąco dbać o jego wygląd. Jeśli chodzi o czyszczenie samochodu z zewnątrz, istotne jest by wszystkie gąbki lub też szmatki były wykonane z materiałów, które nie rysują lakieru. Dobre są miękkie ścierki z mikrofibry, przykładowo firmy Smartwax. W sklepach z akcesoriami do pielęgnacji samochodów możemy znaleźć przeróżne produkty Smartwax, przykładowo wosk do samochodu jak również środki do mycia opon. Jakkolwiek zakupienie ich wiąże się z wyższymi kosztami, będzie to inwestycja na lata – nasz samochód będzie zawsze wyczyszczony, a czas jego użytkowania wydłuży się dzięki prawidłowej pielęgnacji.

Poznaj ten portal, gdyż on zapewne także Cię niezwykle zainteresuje. Omawia on podobną kwestię, zatem nie wahaj się i kliknij tu!

Nie można zapominać o wnętrzu samochodu. Tapicerka szybko się brudzi, wycieraczki mogą się niszczyć, a kokpit często jest zakurzony. Żeby zapobiec takim uszkodzeniom w środku samochodu trzeba stosować produkty impregnujące, które utworzą warstewkę ochronną na elementach. W kwestii kokpitu istotne będzie zakupienie produktu, który zapobiega gromadzeniu się kurzu. W zależności od tego z czego zrobiona jest tapicerka takich środków musimy użyć. Jedne środki będą przeznaczone dla skórzanego wnętrza, inne do tapicerki materiałowej.

myjnia samochodowa

Źródło: http://www.morguefile.com/
Także możemy poddać pojazd gruntownemu czyszczeniu zlecając to odpowiedniej firmie, aczkolwiek związane jest to z wysokimi kosztami i czasami lepiej jest to zrobić samemu, środkami, które znamy i wiemy, że dobrze działają na tapicerkę oraz lakier naszego auta.

Konserwacja samochodu to bardzo istotna rzecz, która pozwala na wydłużenie jego trwałości. Dbając o samochód będziemy mogli cieszyć się błyszczącym lakierem i czystą tapicerką przez długi okres użytkowania.