Tuning samochodu- powiększ komfort jeżdżenia i moc silnika

Każdy kto ma własny pojazd chce, aby charakteryzował się on bardzo dobrą sterownością, niekłopotliwą a także niewysokimi wydatkami związanymi z zakupem paliwa. Kupując samochód nie zawsze można pozwolić sobie na auta o tak dobrych parametrach. Możemy jednak zainteresować się tuningiem pojazdu, który pomoże nam poprawić możliwości naszego samochodu.

tuning

Autor: Automobile Italia
Źródło: http://www.flickr.com
Wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje tuningowania samochodów. Jeden z nich to profesjonalny tuning – (czyszczenie filtra dpf) mechaniczny, który polega na zmianie wnętrza pojazdu, tak by jazda była bardziej komfortowa i tańsza. Zmienia się układ napędowy, paliwowy jak również podwozie.

Sprawdź bez wahania ten świeży materiał (https://www.zleceniomat.pl/serwis-klimatyzacji/w/krakow/) – on z pewnością również Cię zaintryguje, gdyż znajdziesz w nim inne tego typu informacje na temat przedstawianej problematyki.

Dzięki tego typu modyfikacjom można powiększyć moc silnika lub maksymalną prędkość. Do takiego typu tuningu należy również wymiana hamulców, skrzyni biegów czy też obniżenie zawieszenia umożliwiające lepsze trzymanie się jezdni przez pojazd. Istnieje też tuning elektroniczny, który zmienia oprogramowanie pojazdu, przykładowo coraz bardziej znany chiptuning, powodujący powiększenie mocy silnika.

Oprogramowania przede wszystkim tworzone są w taki sposób, żeby samochód sprawdzał się w miejskich przestrzeniach, w średnich prędkościach, nie zawsze spalając jak najmniej paliwa. Producenci zaniżają moc silnika, aby zapobiec usterkom w samochodach niewłaściwie eksploatowanych, których właściciele niekoniecznie terminowo zmieniają olej i popsute elementy. Jednak jeśli troszczymy się o swój samochód, tego rodzaju forma tuningu z pewnością będzie dobrym wyborem.

Może Cię też zainteresować:

tuning

Autor: Moto „Club4AG” Miwa
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli nie interesują nas zabiegi mechaniczne, przykładowo wymiana elementów lub też elektroniczny chiptuning można upiększać pojazd wizualnie. Tuning optyczny polega na zmianie wyglądu zewnętrznego auta, żeby polepszyć komfort jeżdżenia. Można na przykład wymienić reflektory lub też zamontować felgi. Modyfikowanie samochodu może być wykonywane na wiele sposobów. Będzie to także wymienianie zegarów, montowanie lepszego sprzętu audio w pojeździe czy też dodawanie spojlerów i zmiana lakieru.

Źródło artykułu –

Każdy zabieg modyfikujący nasz pojazd powiązany jest niestety z wydatkami. Dobrze jest jednak zainwestować czasem fundusze, by choć trochę podnieść komfort jazdy samochodem, szczególnie gdy zamierzamy poruszać się nim nie tylko w miejskich warunkach i z niedużą prędkością.