Moda na ubrania wojskowe ma się dobrze

Moda na militaria od wielu lat przeżywa renesans. Powodem tego jest fakt, że militarne ciuchy nie tylko są szykowne i oryginalne, a umiejętnie łączone z ubraniami sportowymi powodują, że jest nam wygodnie i na luzie. Nie bacząc na nasze pacyfistyczne usposobienie pobawmy się więc w zbrojny konflikt, lub chociaż w rewolucję w naszej garderobie.

Czołg T-34

Kamuflaż multi cam powstał na bazie kamuflażu wojskowego Scorpion Pattern, stosowanego z powodzeniem w wojsku amerykańskim. Oficjele wybrali jednak inny rodzaj kamuflażu i tak multi camo trafił na rynek mody. Kamuflujące połączenie plam w kolorach beżu, brązu i zieleni sprawdziło się na wybiegach i do dziś jest wykorzystywane przez wielkich projektantów mody.

Czy rozpatrywana tematyka głęboko Cię zaintrygowała? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także podobne artykuły.

Firmy takie jak Tru-Spec, Rothco czy BlackHawk specjalizują się w wytwarzaniu tej odzieży, gdyż gwarantuje ona najwyższą jakość i świetnie nadaje się nie tylko na wyprawy, ale również do codziennego użytku.

Styl militarny w wojsku

Autor: 176th Wing Alaska Air National Guard
Źródło: http://www.flickr.com

Spodnie taktyczne stosowane przez specsłużby i elitarne oddziały wojskowe mają ogromne wzięcie także na cywilnym rynku. Są zaimpregnowane teflonem, mają pokaźną liczbę przydatnych klapek i schowków, a specjalne taśmy pozwalają na dołączenie ładownic i kieszeni. Są wymarzone na survival, ale zarazem na tyle stylowe, że znajdują zapalonych zwolenników. Uzupełnione o pasek pleciony z nylonowej taśmy są po prostu wyjątkowym ciuchem prezentującym moro styl.

Bojówki wojskowe to spodnie moro z typowym wzorem multi camo, choć ich odmian kolorystycznych jest mnóstwo. Ważniejsza niż ich design jest jednak ich jakość, dzięki 50% bawełny i 50% nylonu są bardzo lekkie, a zarazem piekielnie wytrzymałe. Doskonale sprawują się w każdych warunkach pogodowych. Pewnie dlatego kupują je ludzie w różnym wieku i mający różnorakie poglądy. Łączy ich jedno – umiłowanie komfortu i tęsknota za męską przygodą.