Pierwsze koty za płoty, czyli pierwsza jazda autem powinna odbyć się pod czujnym okiem sprawdzonego nauczyciela.

Duże grono nastolatków czeka do osiemnastki, bo ma ochotę zrobić prawo jazdy. Oczywiście nie każdy nastolatek kończący 18 lat robi prawo jazdy, ale bardzo dużo osób tak właśnie postępuje. A prawda jest taka, jeżeli należymy do grupy, która chce wyrobić sobie prawo jazdy to nieważne jak wiele lat mamy, oczywiście, jeśli ukończyliśmy osiemnaście lat, możemy zapisać się na kurs.

kierowca

Autor: Alexander Nie
Źródło: http://www.flickr.com
W każdej większej i mniejszej miejscowości jest szkoła jazdy tychy, więc nie musimy się martwić, że nie będziemy mieli gdzie zapisać się na kurs. Jednak nauka jazdy nie jest czymś najprostszym. Musimy wiedzieć o tym, że na początku wcale nie musi być prosto. Czasem rzeczywiście będziemy chcieli rzucić to wszystko w cholerę. Ale nie trzeba się tym przejmować, bo sporo osób tak ma. Sporo osób myśli, że po prostu nie ma smykałki do prowadzenia auta. Jednak po kilku próbach okazuje się, że wcale nie (strona polecana w temacie) jest tak tragicznie. Można po prostu chcieć się nauczyć jeździć lub nie. Zresztą, gdy ktoś zakłada szkołę jazdy to dobrze wie, że będzie miał różnych kursantów. Będą tacy, co w mig wszystko ogarną, a będą i tacy, dla których to będzie trudniejsza droga. Dlatego osoby, które prowadzą szkolenie są przygotowane na wszystkie opcje.

Bez prawo jazdy ani rusz
Gdy myślimy o tym, żeby wyrobić prawko trzeba zacząć szukać szkoły, która poprowadzi nas do osiągnięcia zamierzonego efektu. Wiadomo, że w dużych miejscowościach istnieje wybór, a w mniejszych miejscowościach musimy zdać się na jedną szkołę. Mimo to, jeśli rzeczywiście chcemy mieć prawo jazdy to każda szkoła jazdy okaże się odpowiednia. Musimy jedynie zakasać rękawy i zabrać się za naukę. Nie możemy odrzucić na bok teorii, co zdarza się sporej grupie kursantów, bo to, że potrafimy jeździć to za mało, trzeba jeszcze zdać testy, czyli samą teorię. Dopiero później możemy być dopuszczeni do praktycznego testu. Nie ma też, co się przejmować tym, że za pierwszym razem coś nie wyszło, bo mały odsetek osób zdaje prawo jazdy za pierwszym razem. Jednak, jeżeli za pierwszym razem coś nie wyjdzie w praktyce to najlepiej wykupić parę lekcji, by poczuć się pewniej i by za drugim razem nie popełnić podobnych błędów.