Ciekawy pomysł na interes czyli jak się zabrać za budowę benzynowej stacji, żeby się to opłaciło.

Każdy kierowca co jakiś czasu musi odwiedzić benzynową stację, na jakiej tankuje paliwo do swojego samochodu. Na tym rynku jest bardzo duża konkurencja, bo w Polsce działa kilka krajowych i międzynarodowych koncernów, które obsługują nawet po kilka tysięcy stacji.

tankowanie

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Sporo jest również lokalnych właścicieli, zwłaszcza w niedużych miejscowościach, którzy próbują dla siebie coś urwać z tego ogromnego tortu.

Jeżeli znajdujący się tutaj tekst Cię interesuje, to kliknij ten link – odnajdziesz tam użyteczny serwis (http://btune.pl/projekty/), który na pewno uznasz za ciekawy.

A paliwowy rynek, mimo że wydaje się prosty i przewidywalny, wcale nie jest taki. Paliwa są towarem o bardzo ważnym znaczeniu, w związku z tym ich obrót obwarowany został ogromną liczbą regulacji oraz przepisów. Nie będzie to bynajmniej zniechęcać kolejnych inwestorów do tego, aby spróbować swoich sił w tym biznesie, świadczą o tym kolejne otwierane stacje.

Jeśli opisywana sprawa jest dla Ciebie pomocna, przeczytaj poza tym więcej szczegółów w ofercie tu – te wiadomości również nie powinny pozostać niezauważone.

Chcąc wystartować ze stacją benzynową trzeba liczyć się z dużymi kosztami początkowymi, samo postawienie obiektu może pochłonąć kilka milionów złotych, a do tego dochodzą koszty zakupu ziemi i wszystkich koniecznych do funkcjonowania urządzeń.

Podczas budowy stacji bardzo ważną sprawą jest bezpieczeństwo, gdyż paliwa należą do materiałów łatwopalnych i wymagają szczególnego traktowania. Zarówno zbiorniki, urządzenia przesyłowe jak również drobne akcesoria typu węże do paliwa muszą posiadać odpowiednie zabezpieczenia i atesty w tym względzie – . Z takich powodów koszty inwestycji są pokaźne, lecz taka inwestycja jest długofalowa, bo przy dobrej konwersacji elementy takie jak pompy do paliwa z licznikiem będą one mogły działać nawet kilka dekad – .

benzyna

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
Z kolei dla kierowców istotne też będzie to, żeby płacili dokładnie za tyle, ile benzyny zatankowali, z tego też powodu dystrybutory paliwa jakie zostaną kupione muszą posiadać wymagane homologacje. Dużą część kosztów inwestycji pochłonie wyposażenie sklepu na stacji o wszystkie produkty, jakie powinno się mieć. Warto przy planowaniu uwzględnić również możliwość sprzedaży artykułów spożywczych i alkoholu, bo właśnie one obecnie mogą dać sporą część przychodów, jakie mają stacje benzynowe.