Przeróżne typy oświetlenia – awaryjne, ewakuacyjne i oświetlenie bezpieczeństwa

Dzisiaj możemy wyróżnić wiele rodzajów oświetlenia, jednakże teraz zrecenzujemy sobie jedynie trzy z nich – oświetlenie awaryjne, ewakuacyjne oraz oświetlenie bezpieczeństwa. Każde z nich ma ogromnie znaczące zadanie i pełni niesłychanie istotną rolę.

myjnia samochodowa

Źródło: http://www.morguefile.com/

Oświetlenie awaryjne, z niemieckiego notleuchten hersteller, to oświetlenie, które stosuje się w toku awarii, podczas gdy wysiądzie oświetlenie zasadnicze. Oświetlenie awaryjne dzieli się także na inne odmiany, zdołamy dziś przytoczyć oświetlenie strefy otwartej, strefy wysokiego ryzyka a także oświetlenie drogi ewakuacyjnej.

Gdy zainteresował Cię ten temat, obejrzyj www (http://myj-car.pl/polerowanie-reflektorow/) a na pewno uzyskasz więcej informacji na to ciekawe zagadnienie – nie zwlekaj tylko kliknij.

Każde te źródła oświetlenia są niezależne od oświetlenia podstawowego, dlatego wolno korzystać z nich w toku awarii.

Oświetlenie ewakuacyjne, inaczej fluchtwegbeleuchtung jest więc wspomnianą już przez nas częścią oświetlenia awaryjnego. Dzięki niemu wolno bez ryzyka opuścić dany obiekt lub budynek. Oświetlenie ewakuacyjne podkreśla drogę, którą wolno wyjść z budynku, dzięki czemu nawet w wszechogarniających ciemnościach można bezproblemowo je zobaczyć. Ewakuacyjne oświetlenie należy do urządzeń przeciwpożarowych, w związku z tym potrzebne jest ścisłe jego wykonanie precyzyjnie z normami i zarządzeniami przekazanymi przez rzeczoznawcę do spraw zabezpieczeń przeciwpożarowych bądź przez ochronę przeciwpożarową.

Co więcej aby oświetlenie ewakuacyjne zostało dopuszczone do użytku powinno się również uprzednio przeprowadzić sporo różnych badań i prób, dzięki jakim przypuszczalne będzie jego dokładne przetestowanie i sprawdzenie bądź urządzenie działa poprawnie.

Ostatnim rodzajem oświetlenia, jakie dziś zrecenzujemy jest oświetlenie bezpieczeństwa, to znaczy notbeleuchtung hersteller, które pełni analogiczną rolę jak oświetlenie ewakuacyjne. Jest ono również typem oświetlenia awaryjnego, jakie włącza się samodzielnie w przypadku awarii sieci zasilającej. Oświetlenie bezpieczeństwa używane jest przede wszystkim w budynkach, w których nawet śladowy i najkrótszy brak prądu mógłby wywołać zagrożenie dla zdrowia lub życia ludzi albo również istotne straty materialne.

notbeleuchtung

Autor: Dirk Vorderstraße
Źródło: http://www.flickr.com

Więc oświetlenie bezpieczeństwa wykorzystywane jest między innymi w szpitalach albo innych placówkach oraz obiektach medycznych, mało tego oświetlenie bezpieczeństwa stosuje się również na drogach ewakuacyjnych, w teatrach, kinach czy filharmoniach i tak dalej. W odróżnieniu do oświetlenia ewakuacyjnego, oświetlenie bezpieczeństwa musi funkcjonować co najmniej 2 godziny.