Najmodniejsze zabawki dla najmłodszych – ciastolina lodziarnia pobudza wyobraźnię wszystkich maluszków

Nasze dzieci posiadają dużą wyobraźnię. Żeby ją rozwijać potrzebne są różnorakie czynniki, które ją stymulują. Wraz z rozwojem maluchów ich możliwości analityczne rozkwitają stosunkowo szybko, dlatego tak znaczące jest, aby odpowiednio je rozwijać.

sprawdź tę stronę

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Przykładem tego jest ciastolina lodziarnia dedykowana małym dzieciom.

Kiedy już przeczytasz zamieszczony tutaj artykuł, równie absorbująca okaże się ta niezła strona (https://e-hunter.pl/kamizelka-odblaskowa-dla-psa-hunter), ponieważ ma zbliżone dane na prezentowany temat.

To wyjątkowa propozycja dla dzieci, która stymuluje ich kreatywność oraz sprawność manualną. Taka ciastolina jest o wiele bardziej plastyczna niż zwyczajna plastelina. Nie trzeba jej podgrzewać, aby stała się elastyczna. Zestaw zawiera tzw. automat (sprawdź informacje na stronie) do lodów, który dobrze naśladuje autentyczne urządzenie. Wykonanie jest niezwykle staranne, co zapewnia długi czas użytkowania. Dodatkowo całość zawiera dodatki typu łyżeczki lub pucharki, co jest szczególnie ciekawe dla dzieci.

Barwne plasteliny są niezwykle miękkie, tym samym najmłodsi mogą bawić się swobodnie bez żadnych problemów. Można z nich wyczarować przeróżne bryły, jakie będą imitacją prawdziwych dodatków do lodów. Czekolada czy wiórki to tylko jeden z przykładów możliwości przedstawianego zestawu. Korzystną informacją dla rodziców jest fakt, że plastelinę można łatwo usunąć i nie pozostawia żadnych plam lub przebarwień. Oszczędza to dorosłym sprzątania i obaw, iż plastelina może pozostawić stałe zabrudzenia. Resztki plasteliny prezentują się jak okruszki, dlatego bez problemu można je natychmiast zamieść czy odkurzyć, co stanowi niewątpliwy atut zestawu. Z ciastoliny powstają ciekawe desery, które dzieci samodzielnie mogą stworzyć. Barwy są soczyste, więc dla małego dziecka stanowi to szczególną zachętę do zabawy.

Zabawka umożliwia również zrobienie śmiesznych tortów lub lodów, które mogą posiadać przeróżne kolory. Komplet zapewnia stworzenie około czterdziestu różnych kształtów, jakie na pewno trafią w gust dziecka. Ważnym aspektem jest bezpieczeństwo, dlatego producent udostępnia plastelinę wolną od chemicznych środków. Stąd też masa ta może być używana przez pociechy bez strachu o zatrucie. Podczas takiej zabawy dzieci – nawet te najmłodsze, uczą się rozróżniać barwy oraz tworzyć różne formy, dlatego warto jest poświęcić czas i dobrze bawić się razem nimi, co umożliwi miłe chwile w gronie rodzinnym. Ciastolina to dobry pomysł na prezent dla dzieci. Bez wątpienia będzie to niespodzianka, jaka zapewni doskonałą zabawę. Aktualnie rekomendujemy również książki dla dzieci, które świetnie kształtują wyobraźnię.