Z jakiej przyczyny trzeba pamiętać o wymianie opon letnich na zimowe?

Każdy kierowca naturalnie powinien pamiętać, iż zmiana opon letnich na zimowe jest kwestią potrzebną, której nie można zlekceważyć. Co roku zdarzają się kierowcy, jacy opóźniają zmianę opon letnich na zimowe, czy też zupełnie tego nie wykonują. Jednak takie zachowanie jest niezmiernie nierozważne i może sprawić poważne niebezpieczeństwo dla kierowcy, jego pasażerów a także innych osób uczestniczących w ruchu drogowym. Późną jesienią oraz zimą drogi stają się coraz bardziej śliskie wskutek padającego deszczu, śniegu lub też ziąbu.

Opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Opony letnie nie mają tak wyśmienitej przyczepności co opony (opony do suzuki vitara) zimowe, toteż jeżdżąc na oponach letnich w marnych warunkach pogodowych nadzwyczaj łatwo zajść w poślizg, co zdoła skończyć się tragedią.

Spodobał Ci się taki wpis? Jeżeli tak, to z pewnością ucieszy Cię informacja, że inny tego rodzaju tekst jest na wyciągnięcie ręki. Zwyczajnie zobacz ten link kluber smary.

Do tego czas hamowania na oponach letnich także jest o wiele dłuższy, częstokroć w nagłych przypadkach kierowca może nie wyrobić się wyhamować na czas. Poza tym powinno się wspomnieć, że jazda na oponach letnich zimą oddziałuje negatywnie na same opony, jakie szybciej się niszczą, przez co stają się jeszcze mniej wytrzymałe. Ciekawy wpis: .

Każdy kierowca, którego ciekawi motoryzacja, i także który dba o bezpieczeństwo swoje oraz innych ma obowiązek nie tylko znakomicie wiedzieć, że sezonowa zmiana opon jest konieczna, ale także winien to od siebie egzekwować. Wiedzieć, i robić to dwie rozmaite rzeczy, więc jeżeli jesteś kierowcą, który powszednio korzysta z samochodu to nie zapominaj o takich rzeczach, jak na przykład wymiana opon letnich na zimowe. Jedyną grupą osób, jakie nie muszą pamiętać o zmianie opon sezonowych, są kierowcy, którzy przez pełny rok korzystają z opon całorocznych. Czytaj więcej: ciekawa strona.

opony

Autor: Frank Weber
Źródło: http://www.flickr.com

Opony całoroczne, jak też nazwa pokazuje, przeznaczone są na kompletny rok i można je wykorzystywać zarówno w lecie jak również zimą. Posiadają nadzwyczajne właściwości oraz wyborne parametry, które sprawdzają się w czasie każdej pogody, niezależnie od tego czy droga jest sucha czy oblodzona. Jeżeli jako kierowca wybrałeś opony całoroczne, to nie musisz kłopotać się okolicznościową zmianą opon.