Letni wypad w góry

Jeśli zamierzasz w wakacje przemierzać szczyty górskie warto pamiętać o paru podstawowych zasadach działania w trakcie pobytu w górach. Taka wyprawa wymaga dobrego przygotowania tak pod względem logistycznym, jak też sprzętowym. Oto kilka rad co zrobić, aby twój pobyt w górach wiązał się wyłącznie z sympatycznymi doznaniami i wspomnieniami.

wejdź na stronę po dodatkowe informacje

Autor: Eri_pl
Źródło: www.flickr.pl

Jeżeli zamierzasz kluczyć po marszrutach od schroniska do schroniska, najważniejszym czynnikiem będzie należyte przygotowanie kondycyjne. Miesiąc czy dwa miesiące przed wyjazdem postaraj się zadbać stosownie o poprawę swej tężyzny fizycznej, by będąc w górach nie zrezygnować w połowie trasy. Możesz robić dłuższe przechadzki, ćwiczyć Nordic Walking, biegać, albo też pływać. Na skutek tego wysiłku zwiększysz swoją odporność. Kolejnym krokiem będzie zakup stosownego plecaka. Winien być niemały jak też pakowny, tak żeby można było zmieścić w nim wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, jednak z drugiej strony możliwie lekki. Jeśli jesteś kobietą niedużej postury, nie powinnaś nabywać największego plecaka, ponieważ najzwyczajniej nie zdołasz go dźwignąć (wyekwipowany będzie dla ciebie zbyt wielkim ciężarem). A więc pamiętaj o tym, aby mierzyć zamiary na siły.

Turysta górski

Autor: Viaggio Routard
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejnym etapem jest zaopatrzenie się w odpowiednie buty trekkingowe damskie. Warto kupować typowe buty do chodzenia po górach.

Czy opisywane zagadnienie wydaje się dla Ciebie atrakcyjne? To kliknij i przeczytaj, co posiada porządna witryna (https://www.uannynowytarg.pl/O_NAS,5) – znajdziesz w tamtym miejscu podobnie absorbujące dane.

Są one dość kosztowne, niemniej jednak odpowiednio dobrane, posłużą ci przez kilka kolejnych lat. Należy wybrać buty trochę większe, ponieważ będziesz wkładać do nich grubsze skarpetki. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie poranisz swoich stóp podczas wędrówki. Miej z sobą stosowną ilość bielizny i bluzek na zmianę (najbardziej odpowiednia będzie bielizna termoaktywna). Pamiętaj też o tym, by zabrać coś na ładniejsza pogodę a także na chłodniejsze czy dżdżyste dni (polar, kurtka przeciwdeszczowa), dzięki czemu ochronisz się przed labilnymi warunkami pogodowymi.

Najlepiej zabrać ze sobą termos, sztućce, większy kubek jak też niewielki zapas pożywienia. Często zdarza się, że posiłki w schroniskach są ogromnie drogie, lub nie ma tam większego asortymentu. Dzięki temu nie wydasz ponadprogramowych pieniędzy. Wystarczy że poprosisz o wrzątek w schronisku (zazwyczaj jest darmowy).