Czy da się odpocząć na Pattaya? Podglądamy ten rejon Tajlandii.

Popularna opinia jest taka, że Pattaya to drogie, głośne i brudne miejsce i jeśli chce się zwiedzić fragment Tajlandii to każdy inny, ale nie ten. Jaka jest prawda? Czy warto się wybrać w tamte okolice? Czy dobrze jest wybrać Pattaya last minute w korzystnej cenie?

wejdź na stronę po dodatkowe informacje

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com

Niekorzystna opinia o tym nadmorskim wczasowisku wzięła się stąd, że Pattaya pełna jest strzelistych hoteli i całodobowych imprez go-go i salonów masażu erotycznego. Zagraniczni turyści z całego świata zwykle przyjeżdżają tu przede wszystkim po to, by się wyszaleć i nie myśleć o swoim życiu codziennym i takie wczasy są dla nich synonimem hasła wakacje pattaya. Na pewno nie spotkamy tam bambusowych domków, wędrownych turystów z bagażem na plecach, ulicznych straganów z miejscowym jedzeniem ani również własnoręcznie wyrabianymi drobiazgami.

Zdecydowanie jest to ta bardziej cywilizowana część wyspy, a co za tym idzie – ceny są od razu wyższe. Trzeba nastawić się na knajpki z kolorowymi drinkami, piwo na świeżym powietrzu, kiepskiej jakości jedzenie typu fast food, centra turystyczne oferujące wycieczki albo nurkowanie z butlą. Na pewno nie da się zaprzeczyć, że możliwości uprawiania sportów wodnych są tu zdecydowanie najkorzystniejsze w całej Tajlandii.

Nie zwlekaj dłużej – kliknij tutaj – przeczytasz tam uwagi z serwisu (https://dworzecwilhelma.pl/pl/domek-na-sylwestra-mazury/) dotyczące tej kwestii, one też z pewnością niezwykle Cię zaciekawią.

Plaże, wbrew popularnym opiniom, są dość czyste i zadbane. Warto pozostać tu kilka dni, bo w okolicy jest wiele tematycznych parków rozrywki i atrakcji kulturalnych, a to w końcu też sposób na wakacje Pattaya posiada centrum, które wyznacza czterokilometrowa plaża – Pattaya Beach – bardzo głośna strefa miasta, zatłoczona jachtami i statkami wycieczkowymi.

Tajlandia

Autor: VnGrijl
Źródło: http://www.flickr.com

W ciągu dnia zamienia się ona w najbardziej ruchliwy rejon miasta. W nocy budzi się do życia South Pattaya, aż błyszcząca od kolorowych neonów. Wieczorem po prostu aż roi się od turystów poszukujących niewyszukanych form rozrywki. Jest również spokojniejsza, bardziej ekskluzywna dzielnica i to na nią warto się zdecydować, jeżeli planujemy wyjazd na Pattaya last minute. W tym rejonie poza hotelami są też pensjonaty. Plaża ma długość 14 kilometrów i jest czystsza, bezpieczniejsza i mówi się o niej, że to najlepsze miejsce do uprawiania windsurfingu w Tajlandii. Jest jeszcze zatoka Naklua, która uchodzi ona za najspokojniejsze miejsce w mieście. Udało się tam zachować przystań rybacką i pozostałości rdzennej populacji. Mimo to zdecydowana większość kwater to pokoje do wynajęcia.

Jeżeli będziemy poszukiwać oferty „Pattaya last minute”, na pewno zwróćmy uwagę, aby nie były to rejony najgłośniejsze, bo odbieramy sobie tym sposobem szansę na wypoczynek, których nie zrekompensują widoki ani klimat.