Co warto spakować na wyjazd?

Jak spakować się na urlop w teorii każdy wie, w praktyce bywają kłopoty, zatem tu króciutko o tym co przydatne, pomimo, że nie tak oczywiste. Ciuchów lepiej wziąć mało, ponieważ są ciężkie i zajmują dużo miejsca, a w dodatku, zwłaszcza jeśli podróżujemy do Azji, na miejscu nadzwyczaj tanio można nabyć konfekcję dobraną do lokalnego klimatu.

Zamek błyskawiczny, kurtka

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Przy pakowaniu ubrań warto wziąć pod uwagę religię oraz kulturę państwa docelowego: do Indii czy krajów arabskich nie warto zabierać obcisłych rzeczy jak też bluzek z dekoltem w wypadku pań, czy krótkich spodenek. Odpowiedniej wziąć luźne przewiewne spodnie (polecamy spodnie turystyczne) oraz luźniejsze koszule. Dodatkowo taka konfekcja będzie chroniła przed atakami komarów a także ostrym słońcem. O ile wybieramy się w góry przyda się wodoodporna kurtka North Face a także wysokie (ponad kostkę) Crocsy damskie które zabezpieczą kostkę przed potencjalnym zwichnięciem czy zranieniem – zobacz w sklepie ze wszystkim dla podróżujących.

wakacje

Autor: Argyll Holidays
Źródło: http://www.flickr.com

Obojętnie dokąd się wybieramy warto wziąć także: szybkoschnący ręczniczek – waży mniej aniżeli czekoladowy batonik i zajmuje tyle samo miejsca, w dodatku, ponieważ wysycha w ciągu parunastu minut, nie zagraża mu stęchlizna. Obecnie większa część wytwórców sprzętu turystycznego posiada takowe ręczniki w swej ofercie, ceny zaczynają się od kilkunastu złotych. Weź też ze sobą bieliznę outdoorową. Jest szyta srebrną nicią o działalnościach antybakteryjnych, dzięki temu nie wydziela nieprzyjemnego zapachu. Na dodatek dobrze wydala pot na zewnątrz, natomiast dzięki temu, iż jest bezszwowa, zapewnia duży komfort noszenia. Latarka (latarki taktyczne) przydać się może zarówno kiedy nagle w porze wieczoru zostanie wyłączony prąd, jak również w czasie powrotu do hostelu po zmroku. Środek na komary. Komary roznoszą choróbska, zaś ich ugryzienia nie są zbyt przyjemne.

Na dodatek można spotkać je wszędzie, zatem warto zabrać coś, co je odstraszy. Komórka z roamingiem. Kartę SIM zdołamy kupić już na lotnisku, a do rozmów miejscowych, dla przykładu rezerwacji hoteli, bądź komunikacji z innymi uczestnikami eskapady może być ogromnie przydatna. Dodatkowo możemy wykupić pakiet internetu. Na wypadek zgubienia paszportu koniecznie musimy mieć skan tak strony z informacjami osobistymi jak i wizy do państwa, w jakim się rezyduje. Ksero jest niezbędne przy wynajmowaniu auta, skutera czy sprzętu wodnego. Zwykle firmy posiadają swoje kserokopiarki, jednakże warto mieć parę kopii w zapasie.