W naszym kraju ciągle rośnie popularność ćwiczeń fizycznych

Współcześnie zderzają się dwie przeciwstawne tendencje. Z jednej strony błyskawicznie wzrasta ilość ludzi skrajnie otyłych, co zagraża ich zdrowiu, a w najcięższych przypadkach także życiu. Jednocześnie, panuje dziś moda na aktywność fizyczną – sporo osób stara się ćwiczyć i odpowiednio odżywiać. Naturalnie, drugi trend jest jak najbardziej wskazany, przede wszystkim aktualnie, kiedy osoby otyłe stają się znaczącym obciążeniem dla służby zdrowia. Jednym z najbardziej popularnych dyscyplin sportowych jest bieganie.

siłownia

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Czemu? Przede wszystkim przez wzgląd na fakt, że nie potrzebuje się dużej wiedzy ani profesjonalnego sprzętu. Biegać można wszędzie, o każdej godzinie. Należy jedynie zaopatrzyć się w odpowiednie buty. Jest to niewątpliwie jedna z najtańszych aktywności, jako że nie ma potrzeby kupowania karnetu na siłownie czy treningów z trenerem. Bieganie na dodatek pozwala na odstresowanie się oraz pozbycie negatywnych emocji. Promocja biegania jest obecnie dość zakrojona na szeroką skalę, a ilość osób, jakie startują w maratonach z roku na rok jest coraz większa.

Wiele osób, szczególnie kobiet, decyduje się też na „treningi dywanowe”. Można je wykonywać dzięki filmikom umieszczanym w internecie albo dzięki płytom DVD. W Polsce pod tym względem już od długiego czasu króluje Ewa Chodakowska, obecnie jedna z najbardziej lubianych trenerek Polek. Takie treningi są elastyczne, gdyż można je wykonywać o dowolnej porze.

W dodatku, także nie generują wysokich kosztów – wystarczy wyposażyć się tylko w strój sportowy i można zaczynać ćwiczenia. Jest to idealna alternatywa dla osób, które w sąsiedztwie nie posiadają siłowni lub jakiegokolwiek klubu fitness, mają skromne fundusze i czas bądź po prostu nie chcą opuszczać domu. Istotnym zainteresowaniem cieszy się też kulturystyka.

W zawodach uczestniczą nie tylko mężczyźni, ale też kobiety.

Pragniemy Cię zaprosić do identycznie fajnych postów, które stworzyliśmy dla Ciebie z pasją. Zatem kliknij odnośnik (https://rehaexpert.pl/oferta/rehabilitacja-dzieci/) i czytaj to, na co będziesz miał chęć.

Takie ćwiczenia jednak wymagają dużych podkładów samodyscypliny, jako że należy stosować się do wskazówek trenera, codziennie poświęcać dużo czasu na pracę na siłowni i dostosować własny jadłospis do dużych wymagań. Coraz częściej organizowane są zawody kulturystyczne, które ukazują rezultaty ciężkiej pracy uczestników.