Czemu dobrze jest jechać na kajaki

Może w Polsce nie mamy upalnego lata, ciepłego morza czy najlepszych stoków narciarskich, ale za to mamy wspaniałe i piękne rzeki! Jeśli więc cenimy aktywny wypoczynek, chcemy nabrać dystansu, oderwać myśli od codziennych spraw, poczuć się wolnym i naładować akumulatory – zdecydujmy się na urlop w kajaku.

Spływy kajakowe to niezapomniana i cudowna zabawa gdyż przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Miejsce noclegowe? Zależy od wyobraźni i finansów. Każdego dnia należy spakować cały dobytek, wpakować plecaki turystyczne w kajaki by dalej płynąć zgodnie z wyznaczoną trasą. Na miejscu czeka nas spora niespodzianka z racji iż miejsce noclegowe wybiera się z różnych powodów. Bywa, że jest to pełen wygód domek w lesie, innym razem pole namiotowe w malowniczym lesie. Na co warto zwrócić uwagę przed wyjazdem?.

Zobacz więcej

Autor: evoonia
Źródło: http://www.flickr.com

Sprzęt mamy możliwość wypożyczyć albo nabyć własny. Problem jaki ma miejscena jakich rzekach będzie się poruszał. Do wyboru mamy szeroki wachlarz kajaków podzielonych na odpowiednie kategorie. Znajdziemy więc sprzęt do podróżowania na rzekach nizinnych jak i górskich. Wielkim powodzeniem cieszy się niezmiennie kajak pneumatyczny, czyli dmuchany – przeznaczony do spływów szeroką i spokojną rzeką nizinną – wypożyczanie kajaków. Z jakiego powodu powinniśmy zwrócić uwagę na ten model kajaków? Tutaj najbardziej liczy się funkcjonalność. Można spakować go do plecaka, łatwo przenieść na specjalnych szelkach nad brzeg i napełnić powietrzem w 10 minut. Inna zaleta to stabilność. Biorąc pod uwagę jego wielkość zdecydowanie trudno jest w nim zaliczyć wywrotkę. Podsumowując, kajak pneumatyczny to idealny wybór na jeziora i rzeki nizinne, wolne od rwącego nurtu oraz przeszkód w postaci zwalonych drzew i konarów.

Krutynia, Czarna Hańcza czy Biebrza uznawane są za jedne z najciekawszych, najładniejszych szlaków kajakowych w kraju. Spływ to najlepszy sposób, aby poznać nasz kraj. To możliwość obcowania z przepiękną przyrodą, atrakcją każdego regionu. Nawet największego leniucha oczarują wiekowe lasy, krystalicznie czyste wody rzek oraz podpływające do nas kaczki.

Jeśli masz ochotę zdobyć bardziej dokładne informacje na omawiany tutaj temat, to przeczytaj na stronie (https://www.eccotravel.eu/p/oman), które zwyczajnie Cię pochłoną.

Zaś omijanie drzew w czasie spływu będzie wielką frajdą!