Progi wymuszające zwolnienie prędkości, pachołki drogowe jako środek poprawy bezpieczeństwa na jezdni w trakcie normalnego użytkowania i kolizji

Każdy zdaje sobie sprawę, jaki jest odsetek wypadków na polskich drogach związany z przekroczeniem przepisowej prędkości. Jest to drugi powód, zaraz po wsiadaniu w stanie po spożyciu za kierownicę. Niestety nie są to chlubne wyniki, z tego powodu należy jakoś temu zaradzić. Sprawdzającym się rozwiązaniem w różnych miejscach są progi zwalniające.

roboty drogowe

Autor: Kenneth Walton
Źródło: http://www.flickr.com
Montuje się je w strefach, gdzie często dochodzi do wypadków z powodu przekroczenia prędkości, ale również w okolicach szkół, by kierowcy zwolnili, bo wiadomo, że z dziećmi nigdy nie można być niczego pewnym.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć, co podobny serwis udostępnił (https://artgrafcars.pl/auto-detailing-wroclaw/) na opisywany wątek. To z pewnością także Cię zainteresuje.

Trudno wymagać od przedszkolaków zdrowego rozsądku, czy logicznego rozumowania, to dorośli muszą zadbać o bezpieczeństwo maluchów. Dość często sam znak, który uświadamia kierowcom, że trzeba zwolnić, bo w okolicy są dzieci, niewiele dawał, z tego powodu montuje się progi zwalniające, które są świetnym sposobem, by zmniejszyć prędkość i to przez każdego kierowcę. Często również tego typu progi są na osiedlach, bo tam też mieszkańcy chcą, by ruch był spokojny, a nie odbywały się jakieś rajdy między domkami. Progi zwalniające to idealne rozwiązanie, jeśli naprawdę chce się uspokoić ruch.

Niezbędne przy robotach drogowych

Wszyscy wiele razy widzieliśmy jak na którejś ulicy był robiony remont lub są odmalowywane czy to pasy w sensie przejścia dla pieszych, jak też pasy rozdzielające drogę. Wtedy najczęściej takie miejsca są obstawiane pachołkami drogowymi.

Czy chcesz odnaleźć pokrewny post? Jeśli tak, to bez obawy kliknij ten odsyłacz i zerknij na stronę (http://www.kasprowicza13.pl/majowka-szklarska-poreba), która prawdopodobnie również przypadnie Ci do gustu!

Takie pachołki drogowe nie kosztują dużo, można je znaleźć w hurtowni bhp, bo jak wiemy mają one ostrzec wszystkich uczestników ruchu o tym, że w konkretnym miejscu nie możemy przejechać i należy takie miejsce ominąć, a co za tym idzie są ochroną dla osób pracujących w danym miejscu. Jeśli firma mająca prowadzić jakieś prace na drodze nie posiada pachołków, to często nie jest w stanie zacząć.

znaki drogowe
Jeżeli dopiero, co pomalowane pasy nie będą obstawione przez pachołki, to niestety kierowcy w bardzo krótkim czasie doprowadzą do tego, że pasy nie będą prezentowały w taki sposób jak sobie tego życzyła firma wykonująca daną pracę. Pachołki są też wykorzystywane w szkółkach jazdy i najczęściej młodym adeptom niełatwej sztuki prowadzenia auta nie kojarzą się pozytywnie. Choć jak można się domyślić po pewnym czasie, jazda między pachołkami nie będzie niczym skomplikowanym, ale na początku musimy się tego, po prostu pouczyć.