Zabawka dostosowana do wieku malucha

Pierwszymi zabawkami najmniejszych dzieci są wielobarwne grzechotki, barwne przymocowane do łóżeczka muzyczne karuzele z pozytywką oraz gryzaki. Po okresie grzechotek i karuzel przychodzi czas na zakup zabawek edukacyjnych, które zamiast samej radości z zabawy poczynają nauczać.

Dzieci w czasie niemowlęcym poznają nowy, otaczający je świat. Uwielbiają analizować przedmioty poprzez dotknięcie, kładzenie do ust, wyrzucanie lub uderzanie o konstrukcje łóżeczka. Okrągłe plastikowe piłki, z powycinanymi układami figur geometrycznych oraz polskie klocki dla dzieci o takich samych kształtach, jak otwory, uczą malutkie dzieci odróżniania kształtów, nazywania określonych figur, pobudzają fantazję, uczą układania pewnych kształtów, a z biegiem czasu zawiłych budowli według fantazji dziecka.

Masz chęć dowiedzieć się więcej na prezentowany temat? To bardzo dobrze, ponieważ pod linkiem nawilżacz odnajdziesz fascynujące informacje, które Cię wciągną.

Pociechy stawiają pierwsze kroki, potem doskonalą się w chodzeniu, kopią piłkę, malują… a także bardzo prędko się nudzą.

strona z polskimi klockami dla dzieci

Źródło: flickr.com

]Stąd też w tym wieku zabawki muszą być różnorodne oraz aktywizować do przyswajania wiadomości o otaczającym je świecie. W tym czasie istotne jest, ażeby otaczające je zabawki miały intensywne zabarwienia, były miękkie, wydawały rozmaite sygnały dźwiękowe. Maluchy w wieku przedszkolnym szlifują swe umiejętności, zadają mnóstwo pytań, wręcz chłoną wiedzę. Ukochanymi zabawami staje się kreślenie, wycinanie, malowanie farbkami a także lepienie z plasteliny. Pojawiają się gadżety odwzorowujące świat dorosłych, a więc ciężarówki, aeroplany, plastikowe sprzęty gospodarstwa domowego, narzędzia do majsterkowania, telefony talerzyki oraz ubrania i rekwizyty do przebierania się. Dzieciaczki w tym wieku udają rodziców oraz bohaterów swych ulubionych bajek. Niemałą rolę grają także zabawy w rodzaju memory, to jest: quizy, zagadki, które ćwiczą pamięć, wzbogacają słownictwo jak też ćwiczą logiczne myślenie.

Oczywiście muszą być one dopasowane do wieku, w przeciwnym przypadku pociechy mogą się do nich uprzedzić. Podobnie atrakcyjne są gry planszowe.

Zgodzisz się chyba, że omawiany post jest nieschematyczny. Jeżeli zatem masz chęć poznać go bardziej, zobacz info opublikowane tutaj.

Na rynku osiągalne są setki różnych gier, które łączą pokolenia i razem zapewniają dużo zabawy. Uczą one gry zespołowej, obliczania, przewidywania i strategii, natomiast układanki – spostrzegawczości.

Na pewno stosowne będą gadżety z surowców naturalnych, na przykład zabawki drewniane dla dzieci. Zabawki drewniane dla dzieci w każdym wieku są bowiem doskonałym wyborem zarówno ze względu na swoją trwałość, bezpieczeństwo, jak i możliwości zabawy, które dają.