W jaki sposób wytresować psa

Gdy zabieramy do siebie do domu cudownego szczeniaka to, nie za bardzo zastanawiamy się nad tym w jaki sposób go wytresować. Na początku po prostu cieszymy się, że posiadamy szczeniaka. Wiadomo, że wiążą się z nim obowiązki, bo musimy wychodzić z nim na spacer i dawać mu jeść, do tego potrzebuje on jeszcze sporej porcji głaskania, więc musimy się nim opiekować. Jednak o typowej tresurze nie rozmyślamy. Jednak, jeżeli nie chcielibyśmy, żeby, kiedy psiak podrośnie wlazł nam na głowę to powinniśmy pomyśleć o tym jak wytresować psa. Nie jest to łatwe zajęcie, bo by pies naprawdę stał się posłuszny, to my jesteśmy zmuszeni być faktycznie konsekwentni i stanowczy.

Pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Nie możemy raz na coś psiakowi pozwolić a później tego mu zabraniać. Ważne, żeby jednak od szczeniaka kształtować dobre nawyki.

Odpowiada Ci ten materiał? Super, jednak kliknij dodatkowo tu – znajdziesz tam bardzo użyteczny portal, który też okaże się dla Ciebie interesujący.

Oczywiście nie można wymagać od szczeniaka, żeby nie załatwiał swoich potrzeb fizjologicznych w mieszkaniu. Na początku trzeba go tego wyuczyć, a żeby go tego nauczyć, musimy chodzić z nim na zewnątrz parę razy w ciągu dnia. Jeżeli sami do końca nie wiemy, co zrobić, by dobrze wytresować psa, to dobrze przeczytać jakieś książki albo pooglądać programy w TV, zyskamy wiele cennych wskazówek – .

A jeśli chcemy mieć psa wytresowanego na tip-top i to nie jedynie w podstawowych aspektach, to warto wybrać się do szkółki treserskiej. Tam nasz pies zostanie wyszkolony a i my dowiemy się w jaki sposób panować nad psem.

Pies to decyzja na całe jego życie
Gdy posiadamy w mieszkaniu psa, który się nas nie słucha, zdaje nam się, że pies jest po prostu uparty. Ale rzeczywistość jest taka, że niestety to my sami jesteśmy temu winni. Należy po prostu mieć świadomość jak wytresować psa. A wszyscy wiedzą, co robić, by pies w oczekiwany przez nas sposób reagował na nasze komendy. Jednak, żeby pies reagował musi zostać zapoznany z tymi komendami – nie przychodzi samo, jeśli chodzi o tresowanie psa. Gdy wiemy, że sami nie damy sobie z tym zadaniem rady, to najsensowniej pójść do treserów. Ludzie zajmujący się tresowaniem psów potrafią szybko sprawić, że zwierzę będzie ułożone. Ale gdy jesteśmy właścicielami psa musimy brać pod uwagę, że my też będziemy musieli w pewien sposób zmienić swoje podejście do kontaktów ze zwierzakiem.