Akcesoriaharcerki potrzebne na wyjeździe

Harcerstwo od lat cieszy się wśród młodych ludzi niesłabnącym powodzeniem. W poprzednich latach było naprawdę popularne, praktycznie każda ze szkół miała swoje harcerskie i zuchowe gromady.

Obóz harcerski

Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Młodzi ludzie chętnie wyruszali na spotkania, harcerstwo kształtowało postawy młodzieży, lecz również uczyło odpowiedzialności, wytrwałości i patriotyzmu. Dzisiaj, pomimo tego że obecny świat wygląda zupełnie inaczej, panuje elektroniczna rozrywka, to bez przerwy jest wiele dzieci, jakie pragną być harcerzami i zaczynają przygodę w jednej z drużyn. W zasadzie nie trzeba spełniać jakiś bardzo wygórowanych warunków, żeby harcerzem się stać. Starczy trochę wolnych chwil i odpowiednia motywacja. Analogicznie jak dawniej, dziś także harcerstwo oprócz tego, że umożliwia przeżywanie licznych barwnych przygód, umacniają charakter i postawę swoich członków, pokazuje patriotyzm, pracowitość i odpowiedzialność. (jedzenie liofilizowane) Jeżeli ktoś poszukuje w tym tylko płytkiej, szybkiej rozrywki, to szybko się zapewne znudzi, lecz jeżeli pewne wartości i cechy charakteru obce mu nie będą, to z pewnością znajdzie w chodzeniu na zbiórki wiele radości i przyjemności.

Bycie w harcerstwie nierozerwalnie będzie się kojarzyć z obozami i rajdami. Harcerze często mając wyjazdy, odpoczywając i zdobywając podczas takich wypraw nowe umiejętności. Żeby nim zostać nie trzeba dużych finansowych nakładów, ale kilka rzeczy raczej każdy harcerz warto żeby miał. Do wyjazdów na obozy i biwaki z pewnością przyda się własny sprzęt turystyczny, na przykład śpiwór czy karimata (najfajniejsze akcesoria). Jeżeli chce się aktywnie brać udział w życiu harcerskim, to należy zainwestować trochę więcej i kupić markowy, porządny sprzęt (link do sklepu). Może to pozwolić na wycieczki nawet w jesienne miesiące, kiedy będzie niższa temperatura, bez obawy że się przemoknie. Poza tym każdy harcerz posiadać powinien chustę, pas i mundur, a po uzyskaniu nowych zdolności nagradzane to jest specjalną naszywką na mundur. Do zakupu takich akcesoriów najbardziej odpowiednia jest internetowa składnica harcerska, tam zakupić będzie można praktycznie wszystko co potrzebne w dobrych cenach.