Niebezpieczne urazy na stoku

Nieustannie zwiększa się ilość miłośników zimowych szaleństw na stokach. Tym samym, proporcjonalnie wzrasta także liczba osób, które zmagają się z posezonowymi kontuzjami.

Co prawda sprzęt sportowy jest coraz lepszy, w związku z czym jesteśmy bardziej bezpieczni, jednak urazów nie da się przewidzieć. Daleka od ideału technika jazdy czy złe przygotowanie są przyczyną kontuzji. Pośród najczęstszych urazów na stoku wymienić należy uszkodzenia ścięgien, więzadeł, zwichnięcia stawów, oraz złamania kości czy stłuczenia.

Zależnie od kontuzji, lekarz prowadzący decyduje o dalszym leczeniu. Część pacjentów wymaga leczenia operacyjnego aby przywrócić pełną sprawność kolana a co istotne zabezpieczyć przed nieodwracalną chorobą zwyrodnieniową. Takie operacje wymagają wielkiej precyzji działania. Stąd ważne jest, by klinika na którą się zdecydujemy operowała na najlepszym jakościowo sprzęcie. Zapytajmy znajomych, zapoznajmy się ze stronami klinik w sieci, a z pewnością znajdziemy taką, której będziemy mogli zaufać.

operacja

Autor: Sadasiv Swain
Źródło: http://www.flickr.com

Stosunkowo często przeprowadzanym zabiegiem jest operacja więzadła krzyżowego stawu kolanowego . Dobór rodzaju operacji zależy od kilku czynników, m.in. stopnia uszkodzenia samego więzadła, towarzyszących uszkodzeń oraz poziomu aktywności sportowej.oferta komora hiperbaryczna komora hiperbarycznaNowoczesną, aczkolwiek cieszącą się wielkim powodzeniem metodą jest terapia czynnikami wzrostu . Przeprowadza się ją zarówno u pacjentów ze zmianami zwyrodnieniowymi ścięgna Achillesa , jak i u osób z długotrwałymi chorobami układu kostno-szkieletowego.

Operacje kończyn dolnych, np. rekonstrukcja kolana często łączą się z rehabilitacją. W jaki sposób odszukać dobrego specjalistę? W przypadku dolegliwości związanych z wypadkiem musimy poszukiwać rehabilitantów wykonujących zabiegi odpowiadające dokładnie naszym urazom. Najważniejszym kryterium są kwalifikacje, a zatem kierunkowe wykształcenie, ukończone kursy, oraz doświadczenie zawodowe. się na pierwszą wizytę dobrze jest spisać listę pytań, na jakie chcielibyśmy uzyskać odpowiedź.

Frapuje Cię kwestia omawiana w tym tekście? Przeczytaj oprócz tego również inne pokrewne posty – zwyczajnie wejdź tutaj profesjonalny tuning samochodów.

To pozwoli nam wybrać fizjoterapeuty, który zaoferuje skuteczną pomoc, zgodną z najnowszą wiedzą medyczną oraz najlepszymi praktykami w zawodzie.