Kupujemy nowy komputer

Wybór komputerów dla twej firmy to bardzo ważna decyzja. Odpowiedni wybór oprzyrządowania decyduje o jakości i prędkości pracy organizacji. No i rzecz jasna może mieć poważne skutki dla budżetu firmy. Dowiedz się na co zwrócić uwagę nabywając komputer.

Komputer przenośny czy stacjonarny? Jak duży twardy dysk? Ile pamięci i jaki monitor? Z WiFi czy może bez? Dobór komputera może nastręczyć dużo problemów. Warto się porządnie zastanowić za co dobrze jest dopłacić, natomiast za co nie należy przepłacać. Nadmiar funkcji a także gadżetów mogą spowodować, iż nabędziemy drogi laptop ponad nasze wymogi. Nadmierna oszczędność to z kolei ryzyko, że nie będzie spełniał naszych oczekiwań w szczególności, że to zakup na kilka lat. Dlatego przede wszystkim laptopy w naszej firmie muszą być dopasowane do zadań które realizujemy. Inne parametry posiadają komputery dla grafików, zaś inne do prostych funkcji biurowych.

Naczelne pytanie: laptop, czy stacjonarny? W poprzednich latach sprzedaż laptopów przekroczyła na pewno sprzedaż komputerów stacjonarnych. Powodów przemawiających za laptopem jest co najmniej kilka, mianowicie laptop, to de facto mobilne stanowisko pracy. Nie przymocowujemy go do biurka. Pracownik firmy może dzięki temu wykonywać swoje zadania w mieszkaniu lub dodatki mineralne dla krów w delegacji. Poza tym notebook zabiera z pewnością mniej miejsca. Ma również swe ograniczenia. Praca przy notebooku jest bardziej męcząca. Częściej ulega awariom, ma mniejszą żywotność, a wymiana części na szybsze jest znacznie droższa. Z kolei stacjonarny komputer, taki, jak modele do pracy nad grafiką, zapewnia większy komfort pracy oraz łatwiej poddaje się aktualizacji.

komputer do gier

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy komputer nie będzie określony do prac graficznych nie ma sensu wydawać zbytnio dużo pieniędzy na monitor o dużej przekątnej i wysokiej rozdzielczości. W przypadku notebooka wystarczy nam w zupełności matryca o przekątnej 15 cali. W wypadku monitora stacjonarnego powinniśmy się zadowolić przekątną 19 cali.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na ten wątek, na pewno przyda Ci się bieżąca publikacja. Zachęcamy do odwiedzenia naszej witryny, tam rozszerzysz swe kwalifikacje.

Procesor to serce każdego komputera. Im mocniejszy on jest tym bardziej efektywny komputer. Jednak nie przesadzajmy, prawdopodobnie nie będziemy tworzyć bardzo zaawansowanych modeli statystycznych.

Przy cenie komputera do 2,5 tysiąca standard dzisiaj to procesor dwurdzeniowy taktowny zegarem 3,3 Ghz. Gdy idzie o pamięć to im więcej tym korzystniej. Wymagania stawiane kompom szybko się zmieniają, więc pamięci nigdy za dużo. Jednak naturalnie też nie należy przesadzać. Rozsądny standard obecnie to około 4 – 8 GB RAM rodzaju DDR 3.

Oczywiście możemy komputer zadysponować zdalnie wbijając w wyszukiwarkę zwrot: komputery sklep internetowy.