Akcesoria do rowerów – opis wybranych przykładów

Nabycie wymarzonego jednośladu to częstokroć niebagatelny koszt. Rower, jak każdy pojazd, potrzebuje jednak pielęgnacji i zabezpieczenia. Utrzymanie roweru w odpowiednim stanie zezwoli na bezpieczne i przyjemne użytkowanie go przez długi czas. Schludność to kluczowa sprawa, o jaką należy dbać.

kierownica rowerowa

Autor: Glory Cycles
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli zanieczyszczenia są drobne, można stosować do czyszczenia płynu do mycia roweru i ciepłej wody. W przypadku, gdy zabrudzenie jest obszerniejsze, na przykład na łańcuchu i przerzutkach znajduje się zaschnięty piasek, należy najpierw skorzystać ze szczotek do szorowania bicykla, a w następnej kolejności umyć go wodą pod niedużym ciśnieniem, uważając, aby nie dostała się ona do łożysk. Po tych działaniach wskazane jest niezwykle gruntowne wysuszenie jednośladu. Przed przystąpieniem do jazdy zalecane jest, aby zwrócić uwagę na pojedyncze fragmenty roweru. Rowerowy system hamulcowy opiera się na bezproblemowych rozstrzygnięciach, pomimo to należy go wielokrotnie sprawdzać i w razie potrzeby dopasowywać.

Wytarte, krzywo zestawione klocki hamulcowe pogarszają skuteczność hamowania, a gdy ocierają o koło, ograniczają również jazdę. Czynność tę należałoby wykonywać przy użyciu wyjątkowych, twardych szczotek, pożądany będzie też klucz hakowy – Gwarancją porządnie działającego ekwipunku jest regularne dbanie o stan techniczny. W razie pojawienia się dokuczających oznak, trzeba bezzwłocznie odwiedzić zaprzyjaźniony serwis i dostarczyć rower wypożyczalnia snowboard białka tatrzańska do przeglądu. Już w chwili nabywania roweru powinniśmy pomyśleć o należytym do jego wartości zabezpieczeniu. W zasadzie nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie przed kradzieżą.

zamknięcia do rowerów

Autor: halfrain
Źródło: http://www.flickr.com
Zdołamy jedynie w najwyższym stopniu zrazić rabusia i obniżyć niebezpieczeństwo kradzieży. Zapięcia mechaniczne występują w wielu modelach. Odpowiednie zamknięcia do rowerów posiadają silną i wytrzymałą blokadę mechaniczną. Rozsądek, ostrożność i najlepsze nawyki złączone z solennymi zabezpieczeniami mechanicznymi, to nie gwarancja, lecz wyłączny sposób na ochronę własnego roweru przed złodziejem. Stawiając rower w miejscu publicznym nie zapominajmy o dodatkach. Przeważnie złodzieje łakomią się na lampki i liczniki, bo są łatwe do demontażu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*