Kierowco, nie zapomnij o wymianie opon!

Po czym poznać, że zbliża się zima? Pierwsza myśl: po oponach rodzimych kierowców. Błędna odpowiedź. Opony zimowe w czerwcu są niemniej popularne od tych w styczniu. Niestety, kierowcy w dalszym ciągu nie pojmują jak duże znaczenie w bezpieczeństwie odgrywają opony. W Polsce oferują swoje produkty wszyscy liczący się w branży producenci. Jednym z nich jest firma Kleber.

opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Po kilkudziesięciu latach działania na własną rękę, szefowie firmy zdecydowali aby dołączyć do koncernu Michelin. Opony Kleber dbają o bezpieczeństwo i dobrą przyczepność podczas jazdy (sprawdź te opony – inne wątki tutaj -). Działania firmy nie są następstwem chwilowych wysiłków inżynierów, ale wypracowanym i zdobywanym przez lata doświadczeniem wybitnych inżynierów branży oponiarskiej. Producenci z Czech również odnoszą duże sukcesy. Siedemdziesiąt lat temu trójka największych, wówczas czechosłowackich producentów wyrobów gumowych – Bata, Rubena oraz Mitas – zjednoczyła się pod marką Barum.

Poświęcenie specjalistów firmy Bata idące w parze z nowoczesnymi technologiami umożliwiło produkcję wielu generacji opon. Opony Barum to wspaniała jakość za dobrą cenę (sprawdź te opony). Szukanie oszczędności w trakcie zakupów jest w dzisiejszych czasach powszechne. Na wielu częściach samochodu nie należy oszczędzać, ale w sytuacji opon tanio nie równa się kiepsko. Tańsze modele posiadają tak samo dobre parametry, jak te za większe pieniądze. Ponadto, polecamy by zapoznać się z ofertą opon w sklepach internetowych, które na ogół oferują niższe ceny.

opony

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Należy wpisać w sieci poszukiwany temat: opony Poznań . Aby opony letnie lub zimowe dobrze wywiązywały się ze swoich zadań, muszą być eksploatowane w odpowiednich warunkach. Opona letnia przy niższych temperaturach szybko traci elastyczność, co nie jest bez znaczenia dla właściwości jezdnych auta. Podobnie skład opony zimowej – letnią porą staje się zbyt miękka i nie daje właściwej trakcji. Nieistotne, czy spadł śnieg.
Co należy zrobić przed zmianą opon? Wskazane jest dokonać ich wyważenia oraz sprawdzić ciśnienie. Niewłaściwie wyważone, spowodują, że trudniej będzie zapanować nad samochodem.