Potrzebne rzeczy, jakie trzeba wziąć na dziewicze obszary wspinaczki górzystej okażą się bezcenne w trakcie wypadów

Jeśli kochasz górską krainę to zapewne jesteś tam w każdej wolnej chwili. A kiedy nadchodzą wakacje planujesz trasę oraz miejsce gdzie jedziesz w ten piękny region. Aczkolwiek powinnyśmy się dokładnie uszykować, tym bardziej jak wybieramy wielkie szczyty lub kilkudniową wędrówkę.

zakopane

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Ważną rzeczą, jaką musimy wziąć ze sobą jest busola. Tym bardziej jak lubimy odkrywać nowe obszary i schodzić z tras turystycznych. Można dzięki niej wskazać trasę i podążać w tym kierunku i funkcjonuje podobnie jak kompas, czyli również ma igłę uwypuklającą strony świata z tą różnicą od kompasu, iż busola posiada akcesoria celownicze, które pomogą nam w dokładnym wyznaczeniu kierunku szlaku. Przydaje się również urlopowiczom, żeglarzom, a także leśnikom czy myśliwym.

Z tej przyczyny busola to urządzenie do nawigacji, aby obliczyć strony bieguna magnetycznego, ma igłę magnetyczną i skalą zaopatrzone w sprzęty służące do precyzyjnego celowania, czyli określenie azymutu, co jest potrzebne przy orientacji w terenie i wyznaczenia kierunku trasy. Może to być m.in. będący w ruchu pierścień z muszką i szczerbinką czy lusterko, jakie dopomaga w celowaniu oraz nadzorowaniu wskazań igły magnetycznej. Również ważną sprawą są buty do wspinaczki. Jeśli wybieramy się na nowe, nieznane górskie tereny należy wziąć stosowne buty. Istotną częścią ubioru na wycieczce górskiej jest obuwie, tym bardziej jak przewidujemy wspinaczkę.

Ten nasz link (www.hotelaltus.pl/) prowadzi do wpisu, który posiada przydatne treści – zapewne Cię zaciekawią i będą użyteczne.

Należy pamiętać, iż inne obuwie są na szlakach górskich a inne do wspinaczki. Tutaj więcej w temacie: polecana busola.

Autor: KEEN

Buty do wspinaczki są butami, w jakich nie czujemy się wygodnie, gdyż powinny być dostosowane oraz obcisłe, stopa w nich jest ułożona w szczególny sposób, a paluchy podkurczone. Jednakże ma to kluczowe znaczenie, ponieważ dzięki temu można łatwiej poruszać się po małych stopniach w pionie czy też w przewieszeniu. Podeszwa jest wykonana z gumy o szczególnych własnościach tarciowych, co upraszcza stawanie na niewielkich stopniach, gdzie używamy wytrzymałość tarcia. Nowe wieści dla zaciekawionych tematem: .