Jak doskonale dobrać obuwie trekkingowe, ażeby zapewnić sobie wygodę?

Niewiele osób patrzy na to co nosi. I zazwyczaj wybiera się w góry w normalnym obuwiu. Ale po kilku kilometrach górskiej wspinaczki mało doświadczeni turyści zaczynają odczuwać wielki dyskomfort. Niewłaściwie dobrane obuwie obciera stopy i nie zapobiega przemakaniu. Źle dopasowane buty potrafią popsuć nawet najlepszą wycieczkę. Opłaca się zatem zobaczyć dla kogo przeznaczone są buty trekkingowe niskie, a dla kogo wyższe buty górskie.

zobacz koniecznie ofertę butów w góry
Zatem, do normalnego chodzenia po dolinach, lesie bądź jeszcze innym niegórzystym padole, najlepszym pomysłem będą buty niskie, sięgające powyżej kostki. Tego typu obuwie jest lżejsze od butów ze znacznie wyższą cholewką. To obuwie ma aczkolwiek rozwiązania używane w wysokich butach górskich, a więc membranę zapobiegającą przesiąkaniu wody. Dobrze wyprofilowana podeszwa przynosi stabilność stóp. Buty trekkingowe niskie są nadzwyczaj wszechstronnie stosowane.

Oprócz lekkich wycieczek można w nich wykonywać wiele form aktywności fizycznej. Nadają się do nordic walkingu ewentualnie jazdy na dwóch kółkach. Szlaki górskie z bardzo stromymi podejściami, rumowiska skalne lub całodobowe spacery po trudnym terenie opłaci się pokonywać w specjalistycznym obuwiu i stroju.

Czy podoba Ci się ten artykuł? Jeżeli tak, to sprawdź poza tym szczegóły w treści, gdyż one również mogą być dla Ciebie bardzo ciekawe.

Doskonale nadają się buty górskie, które chronią przed uszkodzeniem stawu skokowego lub kostki w trakcie poruszania się po trudnym terenie – kup buty w góry.

Głęboko wyprofilowana podeszwa zapewnia doskonałą przyczepność w terenie. Wkładka do usztywniania zaś stabilizuje podeszwę. Buty trekkingowe często mają na wyposażeniu membranę i dobrze poklejone szwy. Poprzez to zabezpieczają stopy przed przemoczeniem w trakcie niespodziewanej ulewy.

Wyprawa w góry

Autor: Marcus Povey
Źródło: http://www.flickr.com
Nieznacznie droższe modele mają odpowiednie mechanizmy do przymocowania raków.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy informacje, które opisują przedstawiany temat, są wystarczające. Jeśli nie, to przejrzyj treść (ekotur.wroclaw.pl/odjazdy.html), która posiada ważne wiadomości.

A więc wybierając się na trudne piesze wycieczki trzeba postarać się o odpowiednie obuwie. Przede wszystkim trzeba zwracać uwagę na wodoszczelność. Buty górskie powinny być zabezpieczone przed wilgocią. Zwykła membrana nie starczy. Potrzeba też nauczyć się właściwie zabezpieczać powierzchnię buta jak również przeszyć. Należy także patrzeć na materiały z których wytworzone jest obuwie.

Naturalna skóra to bezustannie podstawowy surowiec, z którego robi się obuwie przystosowane do górskich wycieczek. Istotną częścią obuwia górskiego jest bezdyskusyjnie podeszwa. Jej bieżnik koniecznie musi być głęboki oraz idealnie wyprofilowany. Wszystkie te składniki oddziałują na komfort jak też bezpieczeństwo górskich wycieczek.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*