Jedziemy na narty. W jaki sposób dobrze się przygotować

Do zaczęcia ferii zostało parę dni. To z pewnością za mało, żeby prawidłowo przygotować się do wyjazdu na stok. Co jeszcze można zrobić, ażeby nie powrócić z wypadu na stok w gipsie? O czym należy pamiętać, oraz jak trenować, żebyśmy nie drżeli o zdrowie w trakcie kolejnego wyjazdu na narty?

snowboardzista

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Zimowe ferie tuż, tuż. Wiele osób wybierze się w góry, ażeby pojeździć na stoku.

Jeśli ten artykuł jest według Ciebie godny uwagi, to kliknij tu! Zamieszczone tam materiały też Cię zainteresują – to bardzo użyteczne informacje (naturalhotel.pl/).

Część wyselekcjonuje polskie stoki, inni pomkną za granicę. Jedni, i drudzy muszą jednak mieć na uwadze, że zanim rozpoczną szusowanie po stokach, potrzeba się do tego odpowiednio przygotować.

Do początku wakacji pozostało ledwo 10 dni. To z pewnością za mało, aby dobrze się przygotować do zimowego wariactwa. – Jeżeli ktoś nie był aktywny fizycznie przez cały rok lub przynajmniej ostatnie miesiące, to ma spory problem. Przed nartami odpowiedni będzie również basen. Pływanie wzmacnia mięśnie, nie obciążając ich tak silnie, jak pozostałe ćwiczenia. Warto zatem w ostatnich dniach przed wyjazdem począć regularnie pływać. Zobacz .

O czym jeszcze należy pamiętać, wyruszając na narty?Kask. To podstawa. Może nam się wydawać, że jest zbyteczny, ale przy upadkach, o które nie trudno, zabezpiecza naszą głowę, tłumi przy upadkach. Przy większych prędkościach, jakie rozwija się na nartach, uderzenie głową o lodowy śnieg na pewno nie należy do przyjemności.

Ubezpieczenie narciarskie. Wyjątkowo ważne, kiedy wyjeżdżamy za granicę. Jeżeli coś nam się stanie w górach, trzeba będzie płacić za akcję ratowniczą albo pobyt w szpitalu z własnej kieszeni. Koszty idą często w tysiące euro. A jeśliby potrzebne było wezwanie śmigłowca, mało komu udałoby się wypłacić, tak duże są koszta. Kiedy wyjazd aranżuje biuro podróży, z reguły ubezpieczenie jest wliczone w koszta. Gdy jedziemy sami, musimy o to zadbać osobiście. Więcej na .

Serwisowanie oprzyrządowania. Konieczne należy sprawdzić oraz należycie do wzrostu jak też wagi ustawić wiązadła. Lepiej uczynić to przed wyjazdem, a nie już na stoku.

Czy chcesz poznać omawiane zagadnienie? Jeśli tak, to sprawdź rekomendowany link (https://www.scootive.pl/buty), a z pewnością odnajdziesz tego typu newsy, które okażą się niesamowicie potrzebne.

Wówczas kolejka jest często długa, ludzie się denerwują, natomiast serwisant czyni to szybko, niekiedy niezbyt skrupulatnie. Już teraz wpisz w przeglądarkę zwrot: buty snowboardowe , nitro snowboard czy wypożyczalnia nart Białka Tatrzańska. Rozgrzewka to podstawa przed zjazdem. Warto rozgrzać każde partie mięśni. Możemy na przykład przez paręnaście minut potruchtać, a później porozciągać się.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*