Siłownia dla początkujących nie ma szansy być zbyt forsowna

Czy konieczna okazuje się być specjalna dieta na siłownie?

Same treningi niewiele dadzą jeżeli przy okazji nie będziemy stawiać na zdrowe odżywianie. Chodzi tu o to, żeby wszelkie niezdrowe produkty zastąpić tymi odpowiednimi, oraz jeść nie większe porcje, aniżeli naprawdę będzie to nam konieczne.

Przez to właśnie trzeba się dowiedzieć jak powinna zostać ułożona dieta na siłownie, co musimy spożywać, w jakich porcjach oraz o jakich chwilach. Należy wspomnieć o uzupełnianiu białka, węglowodanów i elektrolitów, bo bez nich nasz organizm nie będzie miał szansy się odbudować po wysiłku, jaki mu zafundujemy.

siłownia

Autor: Belo Horizonte – MG
Źródło: http://www.flickr.com

Siłownia dla początkujących powinna okazać się spokojna

Jeżeli zadecydowaliśmy się na ćwiczenia i postanowiliśmy, że będziemy ćwiczyć na siłowni, gdzie będzie odpowiedni sprzęt oraz mamy możliwość liczyć na porady specjalisty, to trzeba powiedzieć, że nie możemy na początku się zbytnio forsować. Taka siłownia dla początkujących powinna postawić na delikatne treningi, na początku po parę minut, a potem codziennie muszą okazać się zwiększane obciążenia, prędkości oraz czasy ćwiczenia na danych urządzeniach, tak aby było ich jak najwięcej i brały nam jak najwięcej sił (także należy pamiętać o diecie – ). Gdy zaczniemy nazbyt ostro, to nie będziemy mieli siły się ruszyć i ciężko będzie nam włożyć dostatecznie wiele energii oraz zapału w kolejne treningi.

Wszystko powinien opracować trener (smartbodytrainer.pl/ wejdź…)

Jeżeli nie pragniemy mieć problemów z chodzeniem na siłownię, a jednocześnie pragniemy, żeby przynosiło nam to wszystko jak najwspanialsze efekty, to musimy posiadać trenera. On wszystko dopasuje do naszych możliwości, zaznaczy na których urządzeniach powinniśmy najczęściej trenować chcąc osiągnąć wyznaczone efekty, a potem będzie nakłaniał nas do znaczniejszego wysiłku i pilnował, żebyśmy nie przyznawali sobie taryfy ulgowej w czasie wykonywania ćwiczeń, które dla nas przygotował.