Jak wygląda proces likwidacji szkód komunikacyjnych w przypadku korzystania z polisy OC sprawcy

Jeżdżenie samochodem wiąże się także z ogromną odpowiedzialnością za samego siebie i innych uczestników dróg. Wystarczy nawet niewielka chwila nieuwagi czy co gorsza złamanie przepisów, aby spowodować jakiś wypadek. Niestety czasami może się to skończyć różnymi obrażeniami ciała, a jeżeli nawet nie, to pozostają uszkodzone pojazdy. I to przeważnie i poszkodowanego i sprawcy, bo nieduża nawet szkoda będzie wymagała kosztownego naprawiania.

Warsztat samochodowy

Autor: Pete
Źródło: http://www.flickr.com
Współcześnie samochody są projektowane tak, aby jak najlepiej chronić ludzi, lecz z kolei to przyczynić się może do poważniejszych uszkodzeń karoserii, która ma wchłonąć jak najwięcej energii w czasie zderzenia. Jeśli dołoży się do tego kosztowne części i zaawansowane rozwiązania, to nic dziwnego że nawet niewielkie stłuczki w pierwszej chwili mogą być bardzo kosztowne w naprawie. Poszkodowanych na taką ewentualność ma chronić obowiązkowe ubezpieczenie OC, z którego wypłacone będzie odszkodowanie niezbędne do naprawienia uszkodzonego pojazdu, sprawdź również tu.

Jeżeli ktoś jest poszkodowanym w wypadku, to w pierwszej kolejności należy spisać oświadczenie o okolicznościach wypadku albo wezwać policjantów, należy przy tym bardzo dokładnie sprawdzić, czy drugi kierowca ma opłaconą polisę. Tego typu oświadczenie lub policyjny protokół jest wstępem do tego, że spróbować dojść od ubezpieczyciela wymaganej kwoty. Dzisiaj likwidacja szkód jest coraz bardziej sprawna i wygodna dla posiadaczy uszkodzonych pojazdów.

Zgłoszenia można składać przez telefon, wtedy też można podać większość potrzebnych informacji. Jeżeli potrzebne będą oględziny, to duża ilość mobilnych rzeczoznawców w przeciągu kilku dni podjedzie na miejsce i oglądnie dokładnie uszkodzony pojazd.

Ten najnowszy materiał (http://lpsp.pl/kontakt/) zafascynował Cię na tyle, że masz chęć na kolejne? Niezwykle nas to ucieszyło. Zatem kliknij w poniższy link.

Kolejne parę dni trwało będzie przygotowanie dokumentacji i zaakceptowanie decyzji. Jeśli ktoś rozlicza się bezgotówkowo, to powinien jeszcze wcześniej znaleźć jakiś serwis samochodów francuskich, w którym będzie wykonywał naprawę i przekazać jego wycenę ubezpieczycielowi.

Nasz wpis wydał Ci się intrygujący? Masz chęć na następne posty? Zatem nie wahaj się i klikaj gdzie kupic akumulator w ten link.

Natomiast jeżeli ktoś wybiera formę gotówkową, to po prostu dostaje pieniądze i samodzielnie wszystkim się zajmie.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*