Jak pielęgnować nasz pojazd, by był jak nowy? Pamiętać należy o kilku elementach

Dzięki dużej dostępności autokosmetyków nasze auto możemy utrzymać w odpowiedniej formie przez bardzo długi czas.

Tylko woda nie wystarczy, by pozbyć się z karoserii wszystkich zanieczyszczeń. Wyjście jest natomiast banalne, ponieważ potrzeba zastosować do tego szamponu. Wyczyszczony już lakier do tego warto zabezpieczyć, do tego celu przeznaczone są różne woski, jakie tworzą błyszczącą powłokę ochronną. Niektóre z takich wosków są banalne w użyciu, ponieważ po umyciu auta szamponem należy po prostu spłukać go rozcieńczonym w wodzie woskiem. Najlepsze car spa gwarantują jednak środki do różnych części pojazdu.

Gdy szukasz precyzyjnych wiadomości, nie czekaj, tylko sprawdź pod tym linkiem. Znajdziesz tam wszystkie niezbędne informacje.

Osobną grupę są środki, które są odpowiednie do pielęgnacji powierzchni pokrytych lakierem.

Chevrolet

Autor: Chevrolet
Źródło: Chevrolet

Należą do nich mleczka i pasty do polerowania, za ich sprawą możemy usunąć płytkie rysy i to nie jedynie z lakieru, lecz także z powierzchni szyb. Pośród kosmetyków samochodowych nie brak preparatów do pielęgnacji felg.

Jeśli poszukujesz innych informacji na opisywany wątek, to także rzuć okiem na (http://hurtopony.pl/opony-do-samochodu/bmw/x6) pokrewne serwisy, które podnoszą tę problematykę.

Są także środki, jakie potrafią oponom dać ładniejszy wygląd. Oferta środków chemicznych do czyszczenia wnętrza dotyczy głównie wykładzin dywanowych, obicia materiałowego, a także tapicerki ze skóry. Są to często preparaty takie jak płyny i pianki. Istnieją także specjalne ścierki do usuwania brudu, jakie możemy zastosować bez żadnej obawy, i to na różnorakie powierzchnie w aucie. W przypadku tapicerki skórzanej sporo dostępnych preparatów oprócz właściwości czyszczących mają też możliwości konserwujące oraz regenerujące.

Porównaj –

Środki wykorzystywane do pielęgnacji deski rozdzielczej (kokpitu) pielęgnują jak i przywracają powierzchniom utracony blask. Posiadają też działanie antystatyczne, co powoduje, iż utrudniają przywieranie cząstek kurzu. Inną grupą preparatów do czyszczenia jak i zabezpieczania powierzchni samochodu są różne powłoki, najbardziej ceniona jest powłoka kwarcowa. Są one najtrwalsze oraz bardzo odporne, idealnie chronią poszczególne fragmenty samochodu. Tego typu nawierzchnie mają trwałość nawet dwa lata, dlatego też można się spodziewać, iż nasz samochód będzie lśniący jak i będzie odporny na brud przez dłuższy okres – klik.