Na górskim szlaku oraz w czasiepieszych wycieczek – jakie buty najlepiej wybrać?

Wszyscy miłośnicy pieszych wędrówek i górskich wypadów, świetnie wiedzą, że bazą zakończonej sukcesem wyprawy są dobrze dopasowane trapery. Złe obuwie powoduje nieprzyjemne obtarcia, dokuczliwe odciski i pęcherze, a nawet niebezpieczne skręcenie stawu skokowego.

buty

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby ich nie doświadczyć, warto kupić solidne buty trekkingowe. Odznacza je grubsza podeszwa, odporna na ścieranie. Zapewnia stałą przyczepność do nawet wyjątkowo nierównego podłoża i stabilność. Stopy w takich butach nie powinny się ślizgać, czy stracić stabilność. Buty trekkingowe trzymają ciepło oraz nie dopuszczają zimna i wilgoci. Z drugiej strony, umożliwiają przepływ świeżego powietrza, tak, by stopy mogły swobodnie oddychać.

Czy omawiany tekst jest według Ciebie ciekawy? Jeżeli tak, to wejdź też na pomocne źródła (https://www.hotelaquarion.pl/pakiety/szczegoly-pakietu/wyjatkowa-noc-sylwestrowa), które okażą się niezwykle potrzebne.

Istotna jest też wyściółka w środku obuwia.Musi ona pochłaniać przykry zapach i stabilizować nogę w obuwiu. Na pozór banalnym, ale szalenie istotnym elementem butów trekkingowych są haczyki stabilizujące. Usytuowane w pobliżu języka, zapobiegną plątaniu się sznurowadeł. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając buty trekkingowe? Więcej w temacie: ich podeszwa powinna być masywna, one same nie powinny dużo ważyć. Wbrew pozorom nadadzą się nie tylko na wędrówki w górach. Trekking to prostu spacer po trudnym podłożu. Treki zakładane na taką eskapadę muszą być gotowe wytrzymać każde okoliczności. W polskich sklepach znajdziemy wiele fasonów takich butów. Jednym z największych producentów jest firma The North Face. Oprócz cenionych przez użytkowników butów trekkingowych, oferuje też bogaty zakres odzieży – od bielizny, przez T-shirty aż po kurtki oraz dodatki – czapki , rękawice, plecaki i namioty. The North Face wypuszcza swoje linie przeznaczone kobietom, dzieciom i mężczyznom. Produkty firmy można nabyć zarówno w fachowych sklepach trekkingowych, ale też online. W tym miejscu znajdziesz najnowsze newsy:

góry

Autor: Nassfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się na wyprawę w góry albo wymagającą pieszą wędrówkę, warto zatroszczyć się o stosowne przygotowanie. Początkiem muszą być niezawodne trapery – to w końcu one umożliwią nam dotarcie do celu i bezpieczny powrót.