Na górskim szlaku oraz w czasiepieszych wycieczek – jakie buty najlepiej wybrać?

Wszyscy miłośnicy pieszych wędrówek i górskich wypadów, świetnie wiedzą, że bazą zakończonej sukcesem wyprawy są dobrze dopasowane trapery. Złe obuwie powoduje nieprzyjemne obtarcia, dokuczliwe odciski i pęcherze, a nawet niebezpieczne skręcenie stawu skokowego.

buty

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby ich nie doświadczyć, warto kupić solidne buty trekkingowe. Odznacza je grubsza podeszwa, odporna na ścieranie. Zapewnia stałą przyczepność do nawet wyjątkowo nierównego podłoża i stabilność. Stopy w takich butach nie powinny się ślizgać, czy stracić stabilność. Buty trekkingowe trzymają ciepło oraz nie dopuszczają zimna i wilgoci. Z drugiej strony, umożliwiają przepływ świeżego powietrza, tak, by stopy mogły swobodnie oddychać. Istotna jest też wyściółka w środku obuwia.Musi ona pochłaniać przykry zapach i stabilizować nogę w obuwiu. Na pozór banalnym, ale szalenie istotnym elementem butów trekkingowych są haczyki stabilizujące. Usytuowane w pobliżu języka, zapobiegną plątaniu się sznurowadeł. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając buty trekkingowe? Więcej w temacie: ich podeszwa powinna być masywna, one same nie powinny dużo ważyć. Wbrew pozorom nadadzą się nie tylko na wędrówki w górach. Trekking to prostu spacer po trudnym podłożu. Treki zakładane na taką eskapadę muszą być gotowe wytrzymać każde okoliczności. W polskich sklepach znajdziemy wiele fasonów takich butów. Jednym z największych producentów jest firma The North Face. Oprócz cenionych przez użytkowników butów trekkingowych, oferuje też bogaty zakres odzieży – od bielizny, przez T-shirty aż po kurtki oraz dodatki – czapki , rękawice, plecaki i namioty. The North Face wypuszcza swoje linie przeznaczone kobietom, dzieciom i mężczyznom. Produkty firmy można nabyć zarówno w fachowych sklepach trekkingowych, ale też online. W tym miejscu znajdziesz najnowsze newsy:

góry

Autor: Nassfeld
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając się na wyprawę w góry albo wymagającą pieszą wędrówkę, warto zatroszczyć się o stosowne przygotowanie. Początkiem muszą być niezawodne trapery – to w końcu one umożliwią nam dotarcie do celu i bezpieczny powrót.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*